تاریخ: ۱۴:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
سردار نقدی از کارگردان سریال «آرام می گیریم» تقدیر کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ در پی استقبال چشمگیر مخاطبان از مجموعه تلویزیونی«آرام می گیریم»  و نیز موفقیت های اخیر آن، سردار بسیجی محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه از روح الله سهرابی کارگردان این سریال ارزشی تقدیر کرد.   در متن تقدیر سردار نقدی خطاب به سهرابی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ در پی استقبال چشمگیر مخاطبان از مجموعه تلویزیونی«آرام می گیریم»  و نیز موفقیت های اخیر آن، سردار بسیجی محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه از روح الله سهرابی کارگردان این سریال ارزشی تقدیر کرد.

 

در متن تقدیر سردار نقدی خطاب به سهرابی آمده است؛ "برای پاسداشت تلاش های ارزنده حضرتعالی در عرصه هنر متعالی، ارزشمند و آگاهی بخش؛ تقدیم به شما به پاس ساخت اثر گرانسنگ و ارزش مدار «آرام می گیریم»."

 

«آرام می گیریم» به تهیه کنندگی فرهاد گلی، محصول مشترک انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما است که پخش آن از بهمن ماه سال پیش آغاز شد و تا روزهای پایانی سال ادامه داشت. این سریال ۵۰ قسمتی که پس از مدت ها با ارایه پیام هایی اخلاقی و ارزشی تولید و پخش شد بسیار مورد توجه و استقبال مخاطبین قرار گرفت و نشان داد که مردم همچنان طالب فیلم ها و سریال هایی با مفاهیم ارزشی و انقلابی هستند.

 

«آرام می گیریم» به عنوان یکی از پربازیگرترین مجموعه‌های شاخص چند سال اخیر تلویزیون،  توانست مخاطبین بسیاری را از اقشار و اقوام و سنین مختلف با خود همراه کند و از این حیث جزو سریال های موفق چند سال اخیر سیما قلمداد شود.

 

چنانکه در برنامه تلویزیونی «سین مثل سریال» که در روزهای پایانی سال گذشته از شبکه یک سیما پخش شد و طی آن سریال های پخش شده در طول سال در معرض رقابت و انتخاب مردمی قرار گرفتند «آرام می گیریم» موفق شد با پشت سر گذاشتن سریال های شاخص حتی با موضوعات طنز، بیشترین رای مردمی را از آن خود کند و در صدر این سریال ها، پس از یک برنامه ی کودک روزپخش که به واقع در زمره ی سریال های تلویزیونی نمی گنجید قرار بگیرد. در برنامه مذکور کامران تفتی بازیگر نقش جلال در سریال «آرام می گیریم» نیز با رای مردم در صدر بازیگران قرار گرفت و جایزه بهترین بازیگر مَرد سال تلویزیون را از آن خود کرد.

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن

 

«آرام می گیریم» قصه ای خانوادگی – اجتماعی را روایت می کرد که طی آن به معضلات دامنگیر خانواده ها و بالطبع جامعه پرداخته می شد. در این سریال علاوه بر فضای اجتماعی، خطوطی پُررنگ و تاثیرگذار از زندگی شخصی و حرفه ای یکی از سرداران سپاه و چند پاسدار نیز روایت می شد که در جهت حفظ امنیت مرزها اقدامات ارزنده ای انجام می دادند. در این خط قصه، شخصی به نام مجتبی با درجه سرگردی حضور داشت که زندگی خانوادگی او نیز با توجه به شیرینی و عشق والایی که داشت تبدیل به محبوب ترین خط قصه سریال شد. چنانکه با شهادت این شخصیت محبوب مخاطبین سریال در کامنتها و اظهارنظرهای مختلف با اندوه و ناراحتی عمیق نسبت به شهادت مجتبی فامنین واکنش نشان دادند.

 

آتیلا پسیانی، هوشنگ توکلی، ثریا قاسمی،  لیلا اوتادی، آشا محرابی، علی اوسیوند، مجید صالحی، کامران تفتی، میرطاهر مظلومی، مهدی سلوکی، لعیا زنگنه، کاظم بلوچی، نسرین مقانلو، حسن جوهرچی، شهرزاد کمال زاده، نگار عابدی، محمد فیلی، مونافرجاد، حمید هدایتی، نسرین نکیسا، محمود مقامی، مجید اکبری، محدثه قبادی، ارسلان قاسمی، مهدی ماهانی، بهزاد رحیم خانی، شهربانو موسوی، سعیده رودبارکی، حسین اکبری، شیما نیک پور و … از نقش آفرینان این مجموعه ماندگار بودند.