کمربند سبز ۲مترمربع به سرانه فضای سبزکرج افزود

0
اشتراک

کمربند سبز ۲مترمربع به سرانه فضای سبزکرج افزود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا،محمد رضا زین العابدینی روز چهارشنبه در بازدید از مجموعه گردشگری و تفریحی و فضای سبز منطقه باغستان واقع در شمال غربی کرج درجمع خبرنگاران افزود:دراین مکان تفریحی گردشگری ۴۰۰هکتار درختکاری شده که تا اسفند ماه سال جاری و در هفته درختکاری به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول بیان داشت: اکنون یک هزار هکتار زمین در شمال کرج برای کمربند سبز اختصاص یافته که تا کنون ۴۰۰ هکتار آن به جنگلکاری ، ایستگاه کوهستان، آبشار و پردیس نور تبدیل شده است .
زین العابدینی با بیان اینکه این منطقه مناسب طرح توسعه فضای سبز است، اظهار داشت:هدف از جنگلکاری جلوگیری از تعرض ساخت و سازها به اراضی منابع طبیعی و ایجاد فضای سبز است .
وی ادامه داد: در بودجه سال آینده شهرداری کرج برای ۵۰۰ هکتار فضای سبز در این منطقه اعتبار ویژه دیده شده است .
وی اعتبار سال جاری برای این پروژه فضای سبز را ۱۳میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۱۰ میلیارد تومان آن به درختکاری و مابقی برای احداث ایستگاه کوهستان، آبشار، پردیس نور و غیره اختصاص یافته است .
زین العابدینی با بیان اینکه کمربند سبز شمالی کرج علاوه بر فضای سبز دارای امکانات تفرجگاهی و رفاهی شامل جاده پیاده روی است ، گفت: این مکان برای تفرج و ورزش تمام گروه های سنی مناسب است .
وی اظهار داشت: مجموعه پارک جهانما که از عملیات احیاء آن از ۲ سال پیش در ورودی شرقی کرج آغاز شده سال آینده به بهره برداری می رسد که ظرفیت خوبی برای تفرج و گردشگری است .
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج بیان داشت: اکنون مردم علاقه مند هستند که به مناطق اطراف شهرها برای تفرج بروند و شهرداری مقدمات خوبی را برای آنان فراهم کرده است.
زین العابدینی با بیان اینکه استاندارد سرانه فضای سبزدر کرج می بایست ۱۸ متر مربع باشد، گفت: اکنون سرانه فضای سبز این کلانشهر ۱۳متر مربع است که با احداث کمربند سبز شمالی ۲ مترمربع به این سرانه افزوده شده است و افزایش سالانه یک متر مربع سرانه فضای سبز از اولویت های این سازمان به شمار می رود.
۷۴۱۰/ ۷۴۱۰ خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده: محمد عزیزپور

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.