گروه: بلیط
تاریخ: ۲۱:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
سایت منتخب مردم برای خرید بلیط هواپیما کدام است؟

سایت منتخب مردم برای خرید بلیط هواپیما کدام هست؟   آغاز کار استارتاپ‌ها در ایران، زندگی را مثل دیگر نقاط دنیا برای مردم آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده هست. چند سالی می‌شود که چند استارتاپ که امروز به شرکت‌های بزرگی مبدل شده‌اند، آسایش بیشتری برای مردم فراهم کرده‌اند و به مردم کمک کرده‌اند راحت‌تر نیازهای زندگی […]

سایت منتخب مردم برای خرید بلیط هواپیما کدام هست؟

 

آغاز کار استارتاپ‌ها در ایران، زندگی را مثل دیگر نقاط دنیا برای مردم آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده هست. چند سالی می‌شود که چند استارتاپ که امروز به شرکت‌های بزرگی مبدل شده‌اند، آسایش بیشتری برای مردم فراهم کرده‌اند و به مردم کمک کرده‌اند راحت‌تر نیازهای زندگی خود را برآورده کنند.

استارتاپ‌هایی که در حوزه‌های توصیه اینترنتی غذا، خرید بلیط هواپیما، ، رزرو هتل، خرید کالا، درخواست تاکسی و…

در این میان مشی مردم به خرید اینترنتی هم روز به روز افزایش پیدا کرده تا جایی که امروز درصد بسیاری از مسافران، که به سادگی از فروشندگان سنتی جدا نشدند، توانسته‌اند به سایت‌های اینترنتی خرید بلیط هواپیما نیز اعتماد نمایند و به آنان روی آورند. تا جایی که همه روزه بیشتر از ۵۰% بلیط‌های هواپیما به طور اینترنتی به فروش رسیده می‌شود و قسمت بازار فروشندگان اینترنتی بلیط هواپیما روز به روز زیادتر می‌شود.

در این میان، یکی از موفق‌ترین این استارتاپ‌ها، علی‌بابا ست که توانسته در کمتر از چهار سال فعالیت، بر طبق نظرسنجی‌ها، به معتبرترین سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما بدل گردد و رده یک فروش را از آن خود کند. علی‌بابا که با یک تیم سه نفره کار خود را آغاز کرد و امروز برای بیشتر از ۴۵۰ نفر نیروی نخبه‌ی دانشگاهی، کارآفرینی کرده هست.

این مطلبو از دست ندید!  لغو دریافت عوارض بلیت سینما‌ از سوی شهرداری/ اصفهان میزبان جشنواره فیلم کودک/ حواشی حضور خواننده قدیمی در یک فیلم

 

اما چه چیز موجب شده که علی‌بابا امروز به رده یک فروش اینترنتی بلیط هواپیما مبدل گردد؟

علی‌بابا از نخستین روز خود کوشش کرده تمام آنچه که مسافران برای سفری راحت‌تر احتیاج دارند را شناسایی کند و برای برطرف این نیازها قدم بردارد. هر چند که به گفته‌ی مدیرانش هنوز راه هست تا علی‌بابا آنطور که توجه دارد و شایسته هست، به اکوسیستم گردشگری ایران خدمت‌رسانی کند، اما توانسته در این مدت زمان کم بیشترین قسمت فروش اینترنتی بلیط هواپیما را از آن خود کند، بطوریکه با نزدیکترین رقیبش فاصله‌ی ۹ تساوی دارد. این در حالی هست که علی‌بابا نه فقط در حوزه‌ی فروش بلیط هواپیما موفقیت چشمگیری داشته، لکن توانسته از حریف سنتی و قدرتمندش در فروش بلیط قطار نیز گذر کند و امروز رده یک فروش بلیط سفر گردد.

۲

فعالیت‌ها و برنامه‌های تا به امروز علی‌بابا،