گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۳۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
سال ۹۷ کی تحویل می گردد و چند تعطیلی دارد؟/ تقویم سال جدید را اینجا دانلود کنید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای سایبری خبرگزاری میزان، طبق محاسبه های کارشناسان مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، سال ۱۳۹۷ هجری شمسی ساعت ۱۹:۴۵:۲۸ روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، مقارن با ۲ رجب المرجب ۱۴۳۹ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۸ میلادی تحویل می‌شود. در سال آینده دو رخداد نجومی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای سایبری خبرگزاری میزان، طبق محاسبه های کارشناسان مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، سال ۱۳۹۷ هجری شمسی ساعت ۱۹:۴۵:۲۸ روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، مقارن با ۲ رجب المرجب ۱۴۳۹ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۸ میلادی تحویل می‌شود.

در سال آینده دو رخداد نجومی با اهمیت در وسعت ایران قابل‌مشاهده می باشد. یکی ماه‌گرفتگی کلی که گرفت کلی رأس نیمه‌شب جمعه ۵ مرداد شروع می‌شود و ساعت ۱:۴۳ بامداد شنبه ۶ مرداد به انتهاء می‌رسد.

روز‌های تعطیل سال ۹۷
سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه هست و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی هست. بعضی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و بعضی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد با ۴ روز و آبان ماه و شهریور با ۳ روز تعطیل (غیر از جمعه)، دارای بیشترین روز‌های تعطیل می باشند. ماه‌های مهر و دی هم جز روز‌های جمعه، تعطیلی دیگری ندارند.

جدول زیر، توالی این تعطیلی‌ها را نشان می‌دهد:

   
با احتساب ۲۵ روز تعطیل رسمی در طول هفته، تعداد روز‌های تعطیل سال به ۷۷ روز می‌رسد؛ اما با ارزیابی توالی روز‌های تعطیل سال می‌توان متوجه گردید که ۵ مورد از این تعطیلی‌ها، تنها یک روز با آخر هفته فاصله دارد و محتمل هست شرایط «بین التعطیلین» درباره آن‌ها صدق کند. این مورد ها عبارت هستند از:

پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت: بین تعطیلی‌های چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت و جمعه ۱۴ اردیبهشت
پنج‌شنبه ۱۷ خرداد: بین تعطیلی‌های دوشنبه ۱۴، سه‌شنبه ۱۵، چهارشنبه ۱۶ خرداد و جمعه ۱۸ خرداد
پنج‌شنبه ۱ شهریور: بین تعطیلی‌های چهارشنبه ۳۱ مرداد و جمعه ۲ شهریور
شنبه ۳ آذر: بین تعطیلی‌های جمعه ۲ آذر و یک‌شنبه ۴ آذر
یک‌شنبه ۲۱ بهمن: بین تعطیلی‌های جمعه ۱۹ بهمن، شنبه ۲۰ بهمن و دوشنبه ۲۲ بهمن

در شرایطی که زیادی از کارشناسان نسبت به تعداد فراوان تعطیلی‌های رسمی اخطار می‌دهند و کاهش آن‌ها را به سود پیشرفت کشور می‌دانند، تجربه سال‌های گذشته نشان داده هست که روز‌های ۱۷ خرداد و ۲۱ بهمن از پتانسیل بیشتری برای تعطیل شدن نسبت به دیگر نامزد‌های بین‌التعطیلی برخوردارند؛ در نتیجه دور از ذهن نیست که با اعلام تعطیلی این روزها، تعداد روز‌های تعطیل سال ۱۳۹۷ به ۷۹ برسد و سیل تحلیل‌ها درباره ویژگی‌های عجیب اعداد سال «۱۳۹۷» در شبکه‌های اجتماعی به راه بیفتد!   برای دانلود تقویم سال ۹۷ اینجا کلیک کنید