تاریخ: ۱:۵۵ :: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  ir) :  دیجیتال ترندز درج کرد: نمایشگاه CES 2018 دو هفته ای است که به انتهاء دست یافته و هر آنچه که باید می دانستید را برایتان گفتیم و نقل کردیم. از خوب ترین های این نمایشگاه نیز گفت وگو کردیم و برترین ها را انتخاب کردیم. اما برون […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ir) :  دیجیتال ترندز درج کرد: نمایشگاه CES 2018 دو هفته ای است که به انتهاء دست یافته و هر آنچه که باید می دانستید را برایتان گفتیم و نقل کردیم. از خوب ترین های این نمایشگاه نیز گفت وگو کردیم و برترین ها را انتخاب کردیم.

اما برون آمد این نمایشگاه پرازدحام و پر ازدحام چه می باشد و نتیجه اش چه می شود؟ در رویدادهایی این چنینی، شرکت های توسعه دهنده در نهایت از نگاهشان به آینده بیان می کنند و محصولاتی عرضه می کنند که عکسی کلی از دست کم یک سال آینده را به نمایش خواهد گذاشت.

در این مطلب به تفکیک در بخش های متفاوت حوزه فناوری درباره فرآورده ها داغ و درجه یک و رخدادهای با اهمیت گفت وگو خواهیم کرد.
سینمای خانگی

تلویزیون و فناوری های سرگرمی همیشه در مرکز توجه نمایشگاه CES بوده و ۲۰۱۸ هم استثنا نیست. سال کنونی سامسونگ با تلویزیون خود به اسم The Wall همه نظرها را به سوی خود جلب کرد.

این تلویزیون که طبق تکنولوژی جدید MicroLED ساخته شده یک تلویزیون ماژولار است. این یعنی سامسونگ توان دارد چندین پنل را کنار هم قرار داده تا نمایشگری عظیم را شکل دهد یا برای ساخت نمایشگر کوچکتر از یک یا دو پنل استفاده نماید. OLED OLED همچنان بیشترین طرفدار را دارد اما از این اتفاق جدید نمی شود عبور کرد.

ال جی هم عقب نماند و نمایشگر خمش پذیر ۶۵ اینچی ۴K OLED خود را معرفی کرد. زیادی دیگر از شرکت ها هم پا را فراتر گذاشته و تلویزیون های ۸K معرفی کردند، نمایشگرهایی که ۴ برابر زیادتر از تلویزیون های ۴K توان دارند پیکسل در خود جای دهند.

اگر چه پیشرفت تکنولوژی همیشه خوشایند است اما به نظر نمی آید که ظهور نمایشگرهای ۸K چندان لزومی در حال حاضر داشته باشد زمانی که هنوز ۴K فراگیر نشده و فقط موجب بیم خریداران از حرکت به سوی ۴K و دست نگه داشتن برای ۸K می شود.
صدا

یک تلویزیون خوب بدون سامانه صوتی مناسب، پول هدر دادن است و خوب ترین ارکسترهای جهان هم با هدفون های به درد نخور اعتبار گوش دادن ندارند. در کمال خوشبختی در CES 2018 عده ای هدفون و سامانه صوتی خارق العاده معرفی گردید.

نمونه سنهایزر HD 820 است که از گوریلا گلس استفاده می نماید تا صدا را درون خود نگه دارد و و ظاهر جذابی به آن بدهد. یک ترن تیبل ۴۵ هزار دلاری هم برق از سر همه پراند.

اما پیشرفت کلیدی در راستای بهبود شنوایی و قدرت برقرار کردن رابطه با صداها است. برای مثال Bragi Ears یک نمونه عالی است که از الگوریتم های توسعه یافته استفاده نمود تا شنوایی ما را نقشه برداری کرده و خوب ترین کیفیت را با توجه به ناتوانی های خاص شنوایی هر شخص عرضه دهد. حتی توان دارد صدای اطراف را چند برابر کرده تا زمزمه ای از فاصله ۳۰ متری نیز واضح به گوش برسد.
موبایل

ماه فوریه نزدیک است و کنگره جهانی موبایل طبق معمول بزرگترین اجتماع سازندگان تلفن های همراه می باشد. تا قبل از آن و در CES اما زیاد خبری از موبایل های جدید و خاص نمی شود. با این وجود CES به سبب بزرگی و شهرتش، نمایشگاه با اهمیت تری است و شرکت ها اکثرا در آن حاضر هستند، حتی اگر شده با یک سخنرانی و عرضه آسان و کوتاه.

مهمترین خبر شاید حضور هوآوی چینی در این رخداد آمریکایی بود. اگر چه معادلات ژئوپلتیک نقشی عجیب در این میان ایفا کرد. قانون گذاران آمریکایی، اپراتورهای موبایل آمریکایی را وادار کرده اند که با هوآوی مشارکت نکنند و همین قانون کار را برای چینی ها بسیار دشوار خواهد کرد.
پردازشی

این مطلبو از دست ندید!  خراسان شمالی| تفریح و نشاط در طبیعت برفی به روایت عکس

اینتل و AMD که بیشتر از یک دهه است رقیبان سرسخت یکدیگر به حساب می آیند، انتهای سال ۲۰۱۷ با یکدیگر صلح کردند. لپ تاپ های نمایش داده شده در CES چیپست های تازه ای داشتند که واحد پردازشی اینتل و واحد گرافیکی AMD را روی خود داشتند که در حقیقت خوب ترین های هر دو شرکت به حساب می آیند.

محصولاتی که ما نگاه کردیم هیبریدهای بسیار نازک بودند که توان دارند ۳۶۰ درجه چرخیده و نظیر یک تبلت استفاده گردند. قدرت گرافیکی AMD یعنی اینکه در هر دو حالت میتوان انتظار گرافیک خوب و تجربه گیمینگ مناسب را داشت، رخدادی که روی چنین لپ تاپ هایی کمتر مورد توجه است.

از سوی دیگر، کوالکام هم به خوبی چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ را به فراروی نمایش گذاشت. در گذشته، چیپست های اسنپدراگون فقط تلفن های همراه را تامین انرژی می کردند اما نسل بعدی چیپست ها قرار است همه جا باشد. از اسمارت واچ ها گرفته تا هدست های حقیقت مجازی. لپ تاپ های مجهز به چیپست اسنپدراگون توان دارند برای چندین روز باتری دارا باشند.
گجت ها

کلیشه هایی نظیر موبایل و تبلت را که کنار بگذاریم، CES به علت گجت های عجیب و غریبش مشهور است. پرینترهای سه بعدی را نگاه کردیم که با سرعتی بسیار بالا کار می کردند نظیر پرینتر شرکت Uniz یا هدست حقیقت مجازی جدید Vive و انواع و اقسام ربات های متفاوت با استعداد ها و کارکردهای متمایز. اما بحث اینجا است که هیچ یک از این فرآورده ها به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ جریان سازی نخواهند کرد.

ولی یک سری فرآورده ها دیگر نظیر هاوربوردها، اسکوترهای الکتریکی و وسایل نقلیه تک چرخ و دو چرخ که با انرژی باتری کار می کنند هم بودند که جلب توجه زیادی کردند. برای مثال، دستگاه IotaTrax یکی از این فرآورده ها شگفتی انگیز هیبریدی بود. ابزار ای متمایز که استعداد بالانس کردن خودش را داشت و تقریبا شبیه به هاوربورد است.

نظیر هاوربورد، دو چرخ دارد که موجب پایداری آن می شود و نظیر وسایل تک چرخ، آن چرخ ها بین پاهای فردی که از آن استفاده می نماید قرار گرفته است. برنامه ای عجیب که شاید در آینده همانند آن زیادتر شود.
خانه هوشمند

یک مبحث در CES 2018 واضح است: گوگل پیروز نمایش بود. این غول فناوری در همه جای CES بود. از پارکینگ نمایشگاه گرفته تا روی همه بیلبوردهای منتهی به محل برپایی نمایشگاه. گوگل همه جا بود.

در همین حین، اپل را نمی گردید هیچ جا پیدا نمود. البته که این شرکت بیشتر از ۱۰ سال است که در CES حاضر نیست و مراسم خودش را برگزار می نماید تا همه چیز را تحت مدیریت داشته باشد و صدر خبر ها بنشیند. اما در عین حال اینطور به نظر می آید که گویا در بازار وسایل خانه هوشمند، اپل در حال فراموش شدن است.

درباره آشپزخانه، وسایل جدیدا پیشرفت خوبی داشته اند و هوشمندتر شده اند و به عصری دست یافته ایم که میتوان آن را آشپزی با کمک نامید. میتوان اکنون دمای اجاق گاز را به ابزار یک نرم افزار راهنما تنظیم نمود تا غذا به اندازه کافی پخته شود.

در همین حین، گوگل و الکسا هم راه خود را به آشپزخانه ها گشوده اند که معروف ترین حضور ذی ربط به کیچن هاب GE می شود. این هاب یک نمایشگر ۲۷ اینچی است که بالای اجاق شما قرار می گیرد و نه فقط الکسا و گوگل اسیستنت را روی خودش دارد، لکن نظیر اکو شو، توان دارد ویدیو هم پخش کند و کنترل دیگر وسایل را به ابزار آن دارا باشید.

مرجع: دیجیاتو