تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
سال کنونی میزبان بیشتر از شانزده گونه متفاوت پرندگان مهاجر بود

سعید شفیعیان در صحبت با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، ، اضافه کرد: به لطف الهی با بارش‌های مطلوب بهاری بند خاکی نوبهار بردسکن آبگیری و گونه‌های مختلفی از پرندگان مهاجر مثل پرستوی دریایی پشت تیره، چوب پا، بوتیمار کوچک، فلامینگو، انواع اردک‌ها سرسبز، نوک پهن و. مهمان این تالاب تصنعی گردیدند. وی […]

سال کنونی میزبان بیشتر از شانزده گونه متفاوت پرندگان مهاجر بودسعید شفیعیان در صحبت با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، ، اضافه کرد: به لطف الهی با بارش‌های مطلوب بهاری بند خاکی نوبهار بردسکن آبگیری و گونه‌های مختلفی از پرندگان مهاجر مثل پرستوی دریایی پشت تیره، چوب پا، بوتیمار کوچک، فلامینگو، انواع اردک‌ها سرسبز، نوک پهن و. مهمان این تالاب تصنعی گردیدند.
وی گفت: حضور این پرندگان و فاصله کم با شهر فرصتی جهت پرنده نگری را برای خانواده‌های این شهرستان در این سه ماه مهیا نمود.
سرپرست اداره مراقبت محیط زیست شهرستان بردسکن اضافه کرد: پرنده نگری بعنوان شاخه‌ای از بوم گردی رشته‌ای دوست داشتنی در طبیعت گردی هست که ویژه اشخاص با دانش و تخصص خاص نمی‌باشد و گفته می‌شود در بعضی از کشور‌های اروپایی فوتبال دوست مثل آلمان و انگلستان به اندازه هواداران فوتبال، پرنده نگرعلاقمند وجود دارد.
سرپرست اداره مراقبت محیط زیست بردسکن علاوه بر این همکاری مردم و خانواده‌ها را در محافظت آرامش پرندگان مهمان های این تالاب تحسین کرد و گفت: جز یک مورد که توسط یگان مراقبت محیط زیست شهرستان با آن برخورد گردید تخلفی رویت نشد و در کمال خوشبختی با پایش مستمر همکارانم فضایی خوب برای بهره گیری سالم از طبیعت در عین مراقبت و حفظ از آن فراهم گردیده و قطعا انس زیادتر مردم و خانواده‌ها به طبیعت علت ایجاد علاقه و سر انجام افزایش همکاری در مراقبت خوب تر از طبیعت می‌شود.  

این مطلبو از دست ندید!  در ایام نوروز مناطق حفاظت شده استان اصفهان پذیرای گردشگران خواهدبود