گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۱:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
سالانه ۱۸ هزار تن خرما در شهرستان مهرستان برداشت می‌شود

نعمت‌الله قنبرزهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهرستان اظهار داشت: عمده محصولات کشاورزی شهرستان مهرستان در بخش محصولات باغی، خرما و در بخش محصولات زراعی، گندم و ذرت است. مدیر جهاد کشاروزی مهرستان با اشاره به اینکه میزان تولید محصولات کشاورزی این شهرستان در طول سال زراعی گذشته شامل ۱۲۳ هزار تن محصول زراعی […]

نعمت‌الله قنبرزهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهرستان اظهار داشت: عمده محصولات کشاورزی شهرستان مهرستان در بخش محصولات باغی، خرما و در بخش محصولات زراعی، گندم و ذرت است.

مدیر جهاد کشاروزی مهرستان با اشاره به اینکه میزان تولید محصولات کشاورزی این شهرستان در طول سال زراعی گذشته شامل ۱۲۳ هزار تن محصول زراعی و ۳۲ هزار تن محصول باغی بوده، افزود: حدود ۴ هزار هکتار از اراضی کشاروزی این شهرستان به کشت خرما اختصاص دارد که ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن بارور است و سالانه ۱۸ هزار تن خرما از این نخلستان‌ها برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از خرمای تولیدی شهرستان مهرستان به کشور پاکستان صادر می‌شود، ادامه داد: حدود ۹۵ درصد خرمای مهرستان از نوع "مضافتی" و ۵ درصد مربوط به سایر ارقام است که ۶۰ درصد خرمای تولید ما درجه یک، ۳۰ درصد درجه ۲ و ۱۰ درصد خرمای درجه ۳ است.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه رولت سوسیس خانگی

قنبرزهی تصریح کرد: برای افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و باغی مهرستان، کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان نسبه به برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد از جمله هرس، کوددهی،  بهداشت باغ، محلول‌پاشی کود اقدام کرده‌اند.

مدیر جهاد کشاروزی مهرستان با اشاره به اینکه کار برداشت خرما در مهرستان از نیمه دوم تیرماه آغاز می‌شود و تا پایان مهرماه هر سال ادامه دارد، گفت: با توجه به میزان بالای تولید خرما در مهرستان، در سال‌های اخیر با تلاش‌های صورت گرفته از سوی سرمایه‌گذاران، ظرفیت نگهداری خرما در سردخانه‌های شهرستان از ۳ هزار و ۵۰۰ تن به ۸ هزار تن ارتقا پیدا کرده است.