تاریخ: ۷:۳۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
سارق مسلح: در انتظار طلافروش بودیم که دستگیر گردیدیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، چندی قبل به مأمورین پلیس پایتخت خبر رسید گروه دزدان چهار نفره ای قصد دزدی از طلافروشی در حدود یافت آباد را دارند. مأمورین ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه دزدان طلافروشی را پیش از اقدام به دزدی در تعقیب و گریز کوتاهی با شلیک گلوله […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، چندی قبل به مأمورین پلیس پایتخت خبر رسید گروه دزدان چهار نفره ای قصد دزدی از طلافروشی در حدود یافت آباد را دارند. مأمورین ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه دزدان طلافروشی را پیش از اقدام به دزدی در تعقیب و گریز کوتاهی با شلیک گلوله دستگیر نمودند.

در این عملیات یکی از دزدان موفق به فرار گردید و سه نفر دیگر اعضای این گروه که یکی شان با شلیک گلوله مجروح گردید دستگیر گردیدند.

کریم و مهدی، دو متهم بازداشت شده صبح روز گذشته برای تحقیق به دادسرای ناحیه ۳۴ جابه جا گردیدند و از سوی قاضی علی ابزار ایرد موسی، بازپرس شعبه پنجم مورد بازجویی جای گرفتند.

کریم، که بادیگارد مردی تاجر بوده ماجرا را توصیف داد:

خودت را معرفی کن ؟

 

چقدر درس خواندی ؟  

 فوق دیپلم کامپیوتر دارم. 

متأهلی ؟  

 بله. ۲۵  

قبلاً چه کار بودی ؟  

 بادیگارد مردی تاجر بودم. 

مشکل مالی داشتی ؟ 

 نه. من دو تا خونه دارم. 

پس به چه سبب می خواستید از طلافروشی دزدی کنید؟  

 ابتدا قصد دزدی نداشتیم و قصد داشتم طلبم را از مرد تاجر بگیرم که با یکی از دوستانم به اسم اکبر مشورت کردم و تصمیم به دزدی از طلافروشی گرفتیم. 

زیادتر توضیح بده ؟  

 من ورزشکارم و چندین سال است بدنسازی کار می کنم. از آنجایی که هیکل و بدن قوی دارم چندی پیش یکی از دوستانم مرا به عنوان بادیگارد به مرد تاجری معرفی کرد. علاوه بر من دو مرد دیگر هم بادیگارد مرد تاجر بودند. او همیشه دو چمدان مملو از دلار همراه داشت که یکی از چمدان ها دست من بود و دیگری دست خودش. مرد تاجر روزانه به چند پروژه مسکونی و زمین یا نمایشگاه خودروهای اشرافی سر می زد و برای خرید با صاحبان آنان جلسه می گذاشت و در آخر هم چمدانی که دست من بود باز می کرد و دلارهای داخل آن را به فروشنده نشان می داد که به وی اعتماد کنند، اما در این مدت او اصلاً خرید و فروش روبه روی ما انجام نداد تا اینکه بعد از دو ماه به ما گفت بادیگارد لازم ندارد. او حتی حقوق ما را هم نداد و چمدان را به عنوان امانت به من داد و قرار گردید بعد از دادن حقوق چمدان را به وی پس بدهم، اما بعد متوجه شدم دلارهای داخل چمدان تقلبی است. 

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم

بعد چه کار کردی ؟

 من دلارها را برای فروش پیش دوستم بردم که مرا به تاجر معرفی کرده بود که گفت همه دلارها تقلبی است و همانجا متوجه شدم که او مرد شیادی است و کلاه سر ما گذاشته است. بعد از مدتی متوجه شدیم که مرد تاجر به این طلافروشی تردد دارد که با دوستانم نقشه طراحی نمودیم وی را داخل طلافروشی دستگیر کنیم و پولم را بگیرم. یکی از دوستانم که زمان سانحه گریخت به من اظهار کرد اسلحه دارد و اگر تاجر هم به آن طلافروشی نیاید از طلافروشی دزدی می کنیم و ما به همین سادگی این نقشه را طراحی نمودیم، اما پیش از دزدی دستگیر گردیدیم.

چطوری دستگیر گردیدی ؟

داخل خودرو در انتظار بودیم که مالک طلافروشی مغازه اش را باز کند که چند مرد لباس شخصی به ما نزدیک گردیدند. ما به آنان مشکوک گردیدیم و با خودرو حرکت کردیم که آنان به طرف ما شلیک نمودند و یکی از ما مجروح گردید و یکی دیگر گریخت و ما نیز دستگیر گردیدیم. 

بازداشت ضارب ۲ روحانی در شهر قم

 مردی که متهم است دو روحانی را در شهرستان شهر قم مجروح کرده است بازداشت گردید. 

 مهدی کاهه، دادستان شهر قم در توضیح ماجرا گفت: طبق تحقیقات مشخص گردیده است که این شخص از اهالی و ساکنان استان شهر قم نبوده و در زمان واقع شدن گناه به سبب استفاده شیشه تعادل روحی نداشته است. 

 وی دنبال کرد: در کمال خوشبختی دو شهروند مضروب که روحانی بوده اند بعد از واقع شدن سانحه به بیمارستان جابه جا شده و تحت معالجه سرپایی جای گرفتند. وی در مورد آتش زدن خودرو توسط متهم نیز گفت: خودروی مد نظر مربوط به متهم است که به سبب توهم قصد داشته خود و ماشین را آتش بزند که هنگام خودسوزی مأمورین پلیس مانع این کار گردیدند. دادستان شهر قم اظهار کرد که متهم پیشینه شرارت ندارد و تحقیقات در این باره جریان دارد. 

مرجع: روزنامه جوان