گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
ساخت برج ایرانی جاذب گاز‌های شیمیایی برای نخستین بار در کشور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ عباسی مدیرعامل شرکت دانش بنیان پلیمرساران گفت: برج جاذب گاز‌های شیمیایی به ارتفاع ۷ متر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم، در ۲ قطعه ساخته شده و کار جذب و خنثی سازی گاز‌های شیمیایی خطرناک حاصل از فعالیت راکتور‌های پتروشیمی را به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ عباسی مدیرعامل شرکت دانش بنیان پلیمرساران گفت: برج جاذب گاز‌های شیمیایی به ارتفاع ۷ متر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم، در ۲ قطعه ساخته شده و کار جذب و خنثی سازی گاز‌های شیمیایی خطرناک حاصل از فعالیت راکتور‌های پتروشیمی را به عهده دارد.

وی ایجاد یکپارچگی، حذف نقطه جوش در ساخت برج و کاهش تعداد قطعات بکار رفته در آن، کاهش هزینه، مقاومت در برابر خوردگی‌های شدید شیمیایی و پشتیبانی فنی داخلی را از مزایای این برج تمام ایرانی در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی دانست.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پلیمرساران بیان کرد: تا یک هفته دیگر این برج به جای نمونه آلمانی آن در مجتمع پتروشیمی خوزستان در بندر امام خمینی نصب و راه اندازی می‌شود.

عباسی تصریح کرد: این برج جاذب، هفتمین محصول بومی سازی شده در این شرکت است که با وجود پیچیدگی‌های بسیار با تجربه علمی متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت شرکت دانش بنیان پلیمرساران افزود: این شرکت نخستین تولید کننده قطعات کاربردی تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی در کشور است که سفارش ساخت این برج را پذیرفته و بومی سازی آن را با موفقیت انجام داده است.

بکارگیری فناوری ترکیب کامپوزیت و ترموپلاست از ویژگی‌های منحصر به فرد محصولات بومی سازی شده این شرکت دانش بنیان است.