تاریخ: ۲۳:۱۵ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از واضح و به نقل از گیزمگ، آفت‌کش‌های معمولی، علی رغم کمک به دنیا، اشکالاتی هم دارند. به همین منظور، گروهی از دانشمندان “دانشگاه هلسینکی” (University of Helsinki) در فنلاند و “مرکز ملی پژوهش‌های علمی فرانسه” (CNRS)، هدف آنها، یافتن راهی برای از بین بردن آفت‌های گیاهان بدون […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از واضح و به نقل از گیزمگ، آفت‌کش‌های معمولی، علی رغم کمک به دنیا، اشکالاتی هم دارند. به همین منظور، گروهی از دانشمندان “دانشگاه هلسینکی” (University of Helsinki) در فنلاند و “مرکز ملی پژوهش‌های علمی فرانسه” (CNRS)، هدف آنها، یافتن راهی برای از بین بردن آفت‌های گیاهان بدون عارضه زدن به خود آنهاست.

این پژوهشگران، به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی، در حال ابداع راه‌های تازه ای برای تولید واکسن‌هایی از جنس “اسید ریبونوکلئیک”(RNA) این پژوهشگران، به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی، در حال ابداع راه‌های تازه ای برای تولید واکسن‌هایی از جنس “اسید ریبونوکلئیک”(RNA) می باشند که آفت‌های خاص را بدون عارضه رساندن به گیاهان میزبان، هدف قرار می‌دهد.

به گفته “وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا” (USDA)، ۴۰ به گفته “وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا” (USDA)، ۴۰ تا ۵۰ درصد فرآورده ها کشاورزی در کشورهای در حال توسعه در اثر آفت‌زدگی از بین می‌روند.

این مطلبو از دست ندید!  اردبیل| لطافت عارفانه اعتکاف در ساعات پایانی سال به روایت تصویر

ایده پژوهشگران این هست که مولکول‌های اسید ریبونوکلئیک می‌توانند به صورت مستقیم روی برگ‌های گیاه اسپری، در آن جذب گردند و هنگام تهاجم، آنچه مداخله RNA اسم دارد، به کار بیندازند.

واکسن RNA، به غیر از اسپری مستقیم روی برگ‌ها، قابل تجزیه زیستی هست. این واکسن، به سرعت در طبیعت تجزیه می‌شود؛ در نتیجه مثل بعضی از آفت‌کش‌ها روی گیاه انباشته نمی‌شود.

همچنین، استفاده از این آفت‌کش، ساختار ژنتیکی گیاه میزبان را تغییر نمی‌دهد تا ملزم به ساخت واکسن مورد احتیاج خود گردند.

این پژوهش در مجله “Plant Biology”