ساختمان های مسکن مهر بر روی گسل ساخته شده است

0
اشتراک

ساختمان های مسکن مهر بر روی گسل ساخته شده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری بجنا؛ محمدفرید لطیفی معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور، صبح امروز در همایش ملی زلزله مدیریت بحران و دورنمای آینده در دانشگاه آزاد بجنورد گفت : اکنون در کشور ۱۸ بحران وجود دارد که باید قبل و بعد از بحران را مدیریت کنیم و آنچه که مهم است توجه به قبل از به وجود آمدن حادثه است.

وی با اشاره به مسکن های مهر در کشور،افزود: ساختمان های مسکن مهر در جاهایی ساخته شده است که گسل وجود دارد چون مطالعه قبل از ساخت انجام نشده است.

وی تصریح کرد:مسئولان و سازمان مدیریت بحران مسئول حفظ جان مردم هستند و اگر ساختمانی در کشور مهندسی ساز ساخته می شود و اگر در اثر زلزله تخریب شود آن مهندس باید پاسخگو باشد.

لطیفی با بیان اینکه فقط ۱۰ درصد از ساختمان های کشور بیمه هستند، اظهار داشت: ما بیمه را به عنوان ناظر می شناسیم و بیمه باید تضمن دهد ساختمانی که ساخته می شود مقاوم باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون در صورت وقوع حادثه در مناطق شهری برای جبران خسارت ۶۰میلیون ریال و در روستاها ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و در مناطق شهری ۳۰۰ میلیون ریال و در روستاها ۲۰۰ میلیون ریال وام پراخت می شود.

گفتنی است همایش ملی زلزله و مدیریت بحران از صبح امروز در دانشگاه آزاد بجنورد آغاز و تا جمعه در بجنورد ادامه دارد.

انتهای پیام /

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.