تاریخ: ۸:۴۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
زیر ساخت های پنج منطقه تفریحی سیاحتی در باشت فراهم گردید

صادق ماندنی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: اردوگاه تفریحی و رفاهی رود رونه در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع تکمیل شده و در دهه فجر سال کنونی به بهره برداری خواهد رسید.وی گفته بود: بیشتر از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تاحالا در راستای زیر […]

صادق ماندنی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: اردوگاه تفریحی و رفاهی رود رونه در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع تکمیل شده و در دهه فجر سال کنونی به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفته بود: بیشتر از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تاحالا در راستای زیر ساخت های گردشگری رود رونه در این شهرستان هزینه شده هست.
ماندنی زاده ابراز کرد: این میزان ارزش برای ساخت سکوهای نشیمن، مخزن ذخیره آب آشامیدنی و شست و شو، آلاچیق و سرویس های بهداشتی هزینه گردید.
ریاست اداره میراث فرهنگی صنعت های دستی و گردشگری باشت گفت: بیشتر از ۶۰۰ میلیون ریال دیگر برای زیر ساخت های منطقه گردشگری رود رونه تا انتهاء سال کنونی هزینه خواهد گردید.
وی ابراز کرد: عملیات اجرایی مرحله اول اردوگاه گردشگری شلالدون از سال ۸۵ آغاز گردید و تاحالا حفر چاه آهکی، خط جابه جایی آب، مرجع ذخیره آب ۲۰۰ متر مکعبی، سرویس بهداشتی در ۲ نقطه، سکوهای آبخوری سه نقطه، نمازخانه، روشنایی، آلاچیق و سکوهای نشیمن در این منطقه اجرا شده هست.
ماندنی زاده دنبال کرد: هشت میلیارد ریال ارزش برای توسعه زیرساخت های گردشگری شلال دون تاحالا هزینه شده هست.
وی ابراز کرد: حفظ و تکمیل اردوگاه گردشگری شلال دون باشت به بخش خصوصی واگذار شده هست.
ریاست اداره میراث فرهنگی صنعت های دستی و گردشگری باشت گفت: طرح مرمت هشت دهنه از بنای تاریخی پل بریم به طول ۴۰ متر در این شهرستان در سال جاری اجرا گردید.
وی ساخت دیوار حائل به طول ۵۰ متر، آوار بندی دهنه های پل و مرمت را از با اهمیت ترین کارهای مرمتی از سال ۸۵ تاحالا برای صیانت از پل بریم ذکر نمود.

باشت با حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد مقصد کلیدی گردشگری در اوائل مهر تا انتهاء اردیبهشت در این استان هست.
شهرستان باشت با پهنه بیشتر از ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر در کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۱۵ روستا، یک شهر، دو بخش، ۱۴ هزار نفر جمعیت روستایی هست.
شهرستان باشت ۱۴ جاذبه تاریخی و طبیعی دارد.
رود رونه، درخت سرو کهنسال و کوه خامی از با اهمیت ترین جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان باشت هست.
سالیانه ۵۰۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید می کنند.
خبرنگار: مریم صیادی** انتشار دهنده: موسوی
۲۰۸۲/۶۱۱۰