گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
زیباترین مسیرهای قطاری ایران و جهان – تجربه ای شگفت از سفر با قطار

حرف مشهوری وجود دارد که می گوید “زندگی مثل سفر با قطار است”. حرف مشهوری وجود دارد که می گوید “زندگی مثل سفر با قطار است”. این قطار قرار هست مسیری مملو از زیبایی، پیچ و خم، مشکل و ناراحتی و خرسندی و شادی باشد. رسیدن به مقصد با اهمیت هست، اما برای داشتن سفری […]

حرف مشهوری وجود دارد که می گوید “زندگی مثل سفر با قطار است”. حرف مشهوری وجود دارد که می گوید “زندگی مثل سفر با قطار است”. این قطار قرار هست مسیری مملو از زیبایی، پیچ و خم، مشکل و ناراحتی و خرسندی و شادی باشد.

رسیدن به مقصد با اهمیت هست، اما برای داشتن سفری خوب باید از مسیر لذت ببریم. از این ضرب المثل که بگذریم، مسیرهای قطاری زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که مملو از بخش های زیبا و دوست داشتنی می باشند، اما بعضی از این مسیرها به حدی زیبا می باشند که شما را محو خود خواهند کرد و تجربه سفری لذت بخش را برایتان رقم می زنند. در این مقاله قرار هست درباره زیباترین مسیرهای قطاری ایران و جهان حرف بزنیم.

زیباترین مسیرهای قطاری جهان

مسیرهای ریلی شگفت انگیزی که موجب می گردند سفری به یاد ماندنی دارا باشید. در ابتدا به معرفی چند مورد از خوب ترین و زیباترین مسیرهای قطاری جهان پرداخته و پس از آن دو مورد از باشکوه ترین مسیرهای ریلی داخل کشور را به شما معرفی می کنیم.

ویتنام – از هوچی مینه به هانوی

اگر طرحی برای سفر به این کشورها و خرید بلیط قطار این مسیرهای قطاری دارید، پیشنهاد می کنیم دوربین عکاسی همراه خود دارا باشید. قطار اکسپرس ریونیفیکیشن مسیر ۱۷۲۶ کیلومتری شهر هوچی مینه به مقصد شهر هانوی را در مدت ۲ روز طی می کند. در طول مسیر این قطار، هم با طبیعتی شگت آور مواجه هستید و هم از میان شهرهای تاریخی و جذابی گذر می کنید که هر کدام منظره های دیدنی را برایتان فراهم کرده اند.

جلوه های طبیعی این مسیر ریلی بسیار معروف هست و از آن به عنوان مسیری با رنگ های شگت آور یاد می گردد. این خط ریلی به عنوان راه آهن شمال به جنوب نیز شناخته می گردد. هوچی مینه شهری بزرگ در جنوب ویتنام و هانوی شهری بزرگ در شمال این کشور هست و قطار ریونیفیکیشن این دو شهر بزرگ را به یکدیگر متصل می کند.

روسیه – از تایشت به سوتسکایا گاوان

این مسیر یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین مسیرهای ریلی جنوب شرق آسیاست. در این مسیر برای رسیدن به مقصد باید از قطار بایکال – آمور استفاده کنید و مسیری ۴۳۲۴ کیلومتری را طی کنید. بیشتر از ۴ روز طول می کشد که به مقصد برسید، اما این مسیر به مقداری زیباست که از گذراندن ۴ روز در قطار اصلا و ابدا پشیمان نخواهید گردید.

این مسیر قطاری را میتوان یکی از زیباترین مسیرهای قطاری جهان دانست. در سرزمینی به پهنه روسیه، طی کردن مسافتی ۴ روزه در میان سرزمین های بکر و دست نخورده و گذر از سکونتگاه های دنج و دوردست توان دارد تجربه ای شگفت آور باشد.

پرو – از پونو به کوزکو

این مسیر ریلی در فصل های سرد سال پوشیده از برف هست و در فصل تابستان با مسیری سرسبز و باطراوت مواجه می باشید. این مسیر به اندازه مسیرهای قبلی طولانی نیست و با طول ۳۸۸ کیلومتری آن تنها ۱۰ ساعت طول می کشد تا به مقصد برسید. در طول این مسیر قطاری از نزدیکی دریاچه تیتیکاکا گذر کرده و پس از آن دره های آند را پشت سر می گذارید.

این مطلبو از دست ندید!  تصمیم غلط ارز ۴۲۰۰ تومانی براساس اختیارات دولت بود/ ضرر ۳۰ میلیارد دلاری تصمیم زنگنه/ مردم در انتظار انتشار اسامی دوشغله‌های وزارت کار

زیباترین مسیرهای قطاری ایران

طبیعت این مسیر بسیار بکر و منحصر به فرد هست و استفاده از منظره ی بدون سقف انتهای قطار این جذابیت را دو چندان خواهد کرد. در بعضی کشورهای جهان چند مسیر ریلی بسیار زیبا وجود دارد که خرید بلیط آنان با خرید بلیط بازدید از جاذبه های گردشگری تفاوت چندانی ندارد. در بخش قبل به معرفی این مسیرها پرداختیم. اما همیشه در همین کشور خودمان هم نمونه های شگت آور داشته ایم.

مسیر قطاری تهران به گرگان

در ادامه چند مورد از مسیرهای قطاری زیبا در ایران را به شما معرفی می کنیم. مسیر قطار تهران گرگان به عنوان یکی از  زیباترین مسیرهای ریلی ایران و حتی جهان شناخته می گردد. زیادی از گردشگران خارجی نیز از این خط ریلی استفاده نمود و از طبیعت زیبایی که در مسیر وجود دارد لذت می برند.

مسیری جذاب که از میان رشته کوه های البرز گذر کرده و از روی پل های تاریخی ورسک و سه خط طلا می گذرد. البته این تنها زیبایی مسیر نیست و در این راه با گذر از میان ۹۵ تونل به جنگل های بارانی منطقه های شمالی کشور می رسید. چشم اندازهای مسیر قطار تهران گرگان مناظر شگفت انگیزی را پیش رویتان قرار می دهد. حتی یکبار هم که شده باید از این مسیر ریلی استفاده نمود و با قطار به شهر گرگان برسید.

شاید جالب باشد که بدانید زیادی از گردشگران به جای خرید مستقیم بلیط قطار مشهد

مسیر قطاری تهران اهواز

از تهران، مسیر تهران گرگان و پس از آن گرگان مشهد استفاده میکنند. یکی دیگر از زیباترین مسیرهای ریلی کشور مسیر قطار تهران اهواز هست. در طول مسیر قطار تهران اهواز از میان کوه ها، آبشارها و دشت های شگت آور استان لرستان گذر می کنید و رشته کوه های زاگرس را پشت سر می گذارید.

دره ها، رودخانه ها و دیگر جاذبه های طبیعی مسیر شما را به تفکری عمیق درباره زیبایی های ایران فرو خواهد برد و در زیبایی چشم اندازهای بکر استان لرستان غرق خواهد کرد. در نتیجه نیازی نیست که برای لذت بردن از مسیرهای ریلی جذاب و دیدنی به آن سر دنیا سفر کنید.

سامتیک، سیستم آنلاین خرید بلیط قطار

سایت سامتیک شرایط مخصوصی را برای خرید بلیط قطار مدنظر داشته هست که مشتریان عزیز میتوانند کلیه فرآیند های ذی ربط به خرید و کنسلی بلیط قطار در همین ایران خودمان هم نمونه های شگت آور داریم که شاید حواسمان به آنان نبوده هست.

این محتوا تبلیغاتی هست