تاریخ: ۱۵:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
زیباترین دریاچه های گرجستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، گرجستان در سالهای موخر مورد توجه مردم کشورمان واقع شده و اشخاص زیادی بویژه در فصول گرم راهی تور گرجستان این کشور گرچه جاذبه های تاریخی و تفریحی زیادی در معروفترین شهرهای خود دارد اما نباید از تماشای مناظر طبیعی و بکر آن غافل گردید. تفلیس […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

گرجستان در سالهای موخر مورد توجه مردم کشورمان واقع شده و اشخاص زیادی بویژه در فصول گرم راهی تور گرجستان این کشور گرچه جاذبه های تاریخی و تفریحی زیادی در معروفترین شهرهای خود دارد اما نباید از تماشای مناظر طبیعی و بکر آن غافل گردید.

تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان بیشترین جمعیت گردشگر را در خود جای داده هست اما سفر به منطقه های بکر گرجستان به اندازه گشت و گذار در تفلیس جذاب و خاطره انگیز می باشد. کشور گرجستان دریاچه های بی نظیری دارد که در سرتاسر این مرز و بوم واقع شده اند. بعضی از این دریاچه در نزدیکی تفلیس قرار دارند و گردشگران به سادگی توان دارند از مناظر وصف ناشدنی آنجا لذت ببرند؛ اما دسترسی به بعضی از این دریاچه ها احتیاج به کند وکاو بیشتری دارد.

در این مطلب اهتمام داریم شما را با زیباترین دریاچه های گرجستان آشنا سازیم.

دریاچه Tobavarchkilli

این دریاچه زیبا در کوههای اگریسی در سامرلو قرار دارد. مجموعه ای بسیار شگت آور از چند دریاچه کوچک که هریک زیبایی خاص خود را دارد. برای تماشای این دریاچه توان دارید یک جیپ اجاره کنید و به سادگی به آنجا بروید یا از ون هایی که از زوگدیدی به موخیری حرکت می نمایند، استفاده کنید. اجاره سفر با این ون ها ۲ دلار بوده و تماما به صرفه هست. موخیری نزدیک ترین محل به این طبیعت چشم نواز هست. برای رسیدن از موخیری به این دریاچه احتیاج به اندکی پیاده روی هست. باید گفت گرچه دریاچه توباورچکیلی زیباترین دریاچه و طبیعت گرجستان را دارد اما مسیر دسترسی به آن اندکی دشوار هست.

دریاچه

دریاچهTabaskuri

برای افرادی که با تور تفلیس سفر می کنند، این دریاچه خوب ترین مسیر دسترسی را دارد. از تفلیس هر روزه ون هایی به سمت باکوریانی حرکت می نمایند که هزینه آنان به صورت میانگین ۱۵ دلار هست. از باکوریانی توان دارید با جیپ اجاره ای و به سادگی خود را به دریاچه برسانید. این دریاچه بسیار زیبا و تماشایی هست و مطمئنا اعتبار آن را دارد که در برنامه عزیمت خود وقتی را به بازدید از آن اختصاص دهید. علاوه بر این برای افرادی که مایل به پیاده روی ندارند این دریاچه با جیپ اجاره ای بسیار راحت هست.

 

دریاچهKelitsadi

طبیعتی بسیار زیبا که علی رغم دریاچه به یک مکان تفریحی کامل مبدل شده هست. برای لذت بردن کامل از مناظر این منطقه خوب تر هست یک روز در این مکان چادر بزنید. برای سفر به این دریاچه فوق العاده زیبا با صرف ۱۰ تا ۱۵ دلار توان دارید با استفاده از ون هایی که تفلیس را به مقصد دره تروسو ترک می کنند، به مکان مد نظر برسید. البته باید تا رسیدن به دریاچه مقداری پیاده روی کنید. بازدید از این دریاچه نیز برای مسافرین تور تفلیس بسیار راحت هست و با داشتن یک نقشه خوب و یا جی پی اس توان دارید بسیار زود دریاچه را پیدا کنید.

این مطلبو از دست ندید!  نانوکامپوزیت مستحکم و زیست‌تخریب‌پذیر از الیاف طبیعی کنف ساخته شد

دریاچه2

دریاچهUdziro

Udziro Udziro به معنای بی انتها اسم یک دریاچه بسیار زیبا و شگت آور در دل آلپاین هست. این دریاچه در نزدیکی اقامتگاه سرشناس شاوی قرار گرفته هست. از اقامتگاه تا دریاچه مسیری طولانی اما به غایت زیبا هست که گذشت زمان را برایتان بی معنی خواهد کرد. البته باید بدانید که برای رسیدن به این دریاچه بیشتر از یک روز باید پیاده روی کنید! گرچه مسیر شما در میان آبشارها و جنگل ها می باشد اما برای رسیدن به اقامتگاه باید از ون های دیبویه به مقصد اونی استفاده کنید که حدود ۱۵ دلار هزینه دارد. پس از آن ماشین اجاره خود را به اقامت گاه برسانید.

دریاچهShaviklieebi

پارک ملی لاگودخی در نزدیکی مرز آذربایجان و داغستان یک منظره بدون بدیل و یک نمونه کامل از خلقت خداوند هست. در این طبیعت شگت آور آبشار، کوهستان، جنگل، برکه و دریاچه در کنار هم قرار دارد. زیبایی مناظر این پارک ملی فوق العاده هست و در وصف نمی گنجد. برکه سنگ های سیاه مکانی هست که دریاچه مد نظر ما در آن واقع شده هست. رفتن به پارک ملی لاگودخی برای مسافرین تور تفلیس بسیار راحت هست. برای رسیدن به دریاچه ۵ مسیر متمایز وجود دارد که هیچکدام راحت و ساده نیستند. اگر قصد تماشای این دریاچه را دارید، مسیر پیاده روی طولانی منتظر شما هست که نیازمند بیشتر از یک روز صرف زمان هست. شاید مسیر طولانی و اندکی کسل کننده باشد اما با دیدن رنگ آبی دریاچه تمام خستگی از تنتان بیرون خواهد رفت.

طبیعت گردی در تور گرجستان توان دارد یکی از خاص ترین اتفاق هایی باشد که منتظر شماست؛ اهتمام کنید از تمامی زمان خود در سفر به این کشور استفاده بهینه کنید تا پس از اتمام آن حسرت نخورید.