تاریخ: ۱۸:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
زیباترین خودنمایی رنگها در پاییز چهارمحال و بختیاری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، ، پاییز زیبا و رنگارنگ طبیعت استان چهارمحال و بختیاری، بر ارتفاعات زاگرس، از کناره‌های رودخانه زاینده رود تا سرچشمه‌های کارون، یکی از زیباترین جلوه‌های خودنمایی رنگ ها، و دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی و نماد‌های عظمت در خلقت خداوند هست که آدمی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، ، پاییز زیبا و رنگارنگ طبیعت استان چهارمحال و بختیاری، بر ارتفاعات زاگرس، از کناره‌های رودخانه زاینده رود تا سرچشمه‌های کارون، یکی از زیباترین جلوه‌های خودنمایی رنگ ها، و دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی و نماد‌های عظمت در خلقت خداوند هست که آدمی را به آرامشی طبیعی می‌کشاند …

اگر این روز‌ها به استان زیبای چهارمحال و بختیاری سفر کنید می بینید که پاییز زیبا و رنگارنگ طبیعت این منطقه، چقدر زیبا و دلنشین هست.

طبیعت این استان، به سبب قرار گرفتن در ارتفاع و بالا بودن فشار اکسیژن در این ارتفاع، رنگ‌های مختلفی را در فصول متفاوت به خود می‌گیرد.

وجود این طبیعت رنگارنگ در فصل پاییز در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا، چهارمحال و بختیاری را به نقطه مطلوب گردشگری طبیعت تبدیل کرده هست.

کم شدن اکسیژن در بالا دست، رودخانه‌ها را سبز رنگ می‌نمایاند و با فراوان شدن اکسیژن در دشت ها، رودخانه ها، آبی رنگ جلوه می‌کنند و این عکس ها رویایی در نقاط متفاوت چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

پاییز در دیار چهارمحال و بختیاری، بسان خمره رنگرزی می‌ماند و انگار کسی نشسته و لباس درختان را یکی یکی در این خمره فرو کرده و رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز حنایی را روی برگ‌ها و تنه درخت‌ها پاشیده هست.
دشت‌ها و کوهساران استان چهارمحال و بختیاری، در پاییز، درست نظیر پیراهن رنگرزان، هر گوشه اش، رنگی خاص به خود می‌گیرد.

این مطلبو از دست ندید!  استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است

پاییز در استان چهارمحال و بختیاری، شاعرانگی فصل ها، با پیراهنی طلایی رنگ و پوشیده از برگ هاست و گویا چندین بار آن را در خمره رنگرزان فرو کرده و در آورده اند و اکنون برای خشک شدن در برابر آفتاب، روی بند قله‌های کوهستانی پهن کرده اند.

طیف رنگ‌های زرد تند، زرد سوخته، صورتی، آبی، زرد با ترکیب سبز، و قهوه‌ای با ترکیب سبز و زرد، و سبز با رگه‌هایی از زرد، و این در هم آمیختگی را تنها نقاشان طبیعت گرا فهم می‌کنند.

پاییز دل نواز بازفت شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری، مقامی از موسیقی فصل هاست، که هر منطقه اش، چونان برگ دفتر نقاشی هست و هر برگش، رنگی متمایز به خود می‌گیرد.

پاییز بازفت روزانه رنگ عوض می‌کند و رنگ روز‌ها در این منطقه، بسان جعبه مداد رنگی هست و روزانه درختان منطقه با آن، لباس رنگی زیباتری بر تن خود می‌پوشند.

منحصرا با سفر به این منطقه زیبا و دیدن این جلوه‌های بدیع، می‌توان زیبایی و عظمت خلقت در این خطه را به نظاره نشست …