تاریخ: ۱۸:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
زکات برای برطرف محرومیت و فقر استفاده می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح، ریاست کمیته امداد با اشاره به پیام رهبری مبنی بر اینکه “ما مدیران ضروری هست بابت کم کاری در مورد زکات از خداوند طلب آمرزش کنیم” وی با ابراز تاسف از اینکه قانون زکات به طور تام اجرا نمی توان اضافه کرد: […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح، ریاست کمیته امداد با اشاره به پیام رهبری مبنی بر اینکه “ما مدیران ضروری هست بابت کم کاری در مورد زکات از خداوند طلب آمرزش کنیم”

وی با ابراز تاسف از اینکه قانون زکات به طور تام اجرا نمی توان اضافه کرد: دولت تا هم حالا در راستای زکات اقدام جدی انجام نداده هست که با دقت به پیام رهبری مبنی بر مشارکت دولت در ترویج زکات، این بار دولت ضروری هست  وارد میدان گردد.

ریاست کمیته امداد با اشاره به اینکه برپایه قانون زکات، دولت موظف به پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان بعنوان قسمت تشویقی زکات هست گفت: متاسفانه سال سابق از این رقم منحصرا شش میلیارد تومان پرداخت گردید.      

      وی با تاکید بر اینکه دستور رهبری در راستای زکات مطاع هست اضافه کرد: شاید یکی از دلایل اعمال نشدن این قسمت از قانون زکات، ناتوانی دولت در تهیه بودجه باشد ولی همین مبحث باعث ایجاد مشکلات فراوانی شده هست.

فتاح با خورده گیری از اینکه بعضی معتقدند نباید برای زکات قانون مصوب می گردید متذکر گردید: قانون های مصوب در نظام جمهوری اسلامی ایران از شرع و دین جدا نیست، پس قانون زکات شرعی هست و تشکیک در این مبحث صحیح نیست.

این مطلبو از دست ندید!  ارزش مراجع طبیعی در آیات وحی/ مسیولیت مشترک آدم ها در مراقبت از مواهب الهی

 

  ریاست کمیته امداد با اظهار اینکه زکات اتخاد آفرین هست از اعتماد هم وطنان اهل سنت به کمیته امداد بابت پرداخت زکات خود به این نهاد تشکر کرد و گفت: زکات پرداختی برادرهای اهل سنت در استان هایی مثل گلستان، کردستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان قابل دقت هست.

وی با اظهار اینکه در هشت ماهه نخست سال کنونی ۲۵۰ میلیارد تومان زکات پرداخت شده هست گفت: این در حالیست که ۱۰ سال پیش مبلغ زکات پرداختی منحصرا ۱۰ میلیون تومان بود.

وی آمار اظهار شده از زکات پرداختی را دقیق دانست و گفت: در آمار کمیته امداد نباید شبهه کرد تا هم حالا نیز این مبحث ثابت شده هست که آمارهای این نهاد صادقانه هست. 

وی با اظهار اینکه زکات جمع آوری شده منحصرا برای مردم نیازمندان همان دهات یا شهر هزینه می گردد گفت: با دقت به اینکه زیادتر مودیان زکات روستایی می باشند اگر زکات پرداختی صرف همان دهات گردد دیگر شاهد کوچ روستاییان به شهر نیستیم.

انتهای پیام