تاریخ: ۱:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
زکات باعث برقرار کردن عدالت اجتماعی می شود

امام جمعه اهل سنت نگین شهر اضافه کرد: قرآن کریم زکات را واجب شرعی عنوان کرده و هنگامی این امر مطرح می گردد، از تمامی مردم نیز توقع می رود که به این فریضه الهی عمل کنند تا رافت و محبت در جامعه اسلامی پژوهشگر گردد. امام جمعه اهل سنت نگین شهر با اظهار اینکه […]

امام جمعه اهل سنت نگین شهر اضافه کرد: قرآن کریم زکات را واجب شرعی عنوان کرده و هنگامی این امر مطرح می گردد، از تمامی مردم نیز توقع می رود که به این فریضه الهی عمل کنند تا رافت و محبت در جامعه اسلامی پژوهشگر گردد.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر با اظهار اینکه یکی از عوامل اتخاد عدالت اجتماعی هست، گفت: زکات یکی از مولفه های اتخاد و همبستگی در برقرار کردن عدالت اجتماعی در یک جامعه می گردد.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت زکات موجب توزیع عادلانه ثروت در جامعه می گردد افزود: یکی از آثار با ارزش پرداخت زکات حاکم شدن عدالت اجتماعی در جامعه بوده و در چنین شرایط یکپارچگی میان اقوام و مذاهب درون نظام تقویت خواهد گردید.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر با اظهار تفسیر حدیث شریفی از امام صادق(ع) به نقل از امام فخر رمزی گفت: تزکیه نفس با ارزش ترین اثر زکات هست که در تمام ابعاد زندگانی اثر دارد و افراط گرایی های موجود در جهان اسلام نیز متاثر از همین عدم تزکیه نفس در بین صاحبان این پیشنهاد و اندیشه هست، علاوه بر این پرداخت زکات علت تألیف قلوب امت اسلامی نیز می گردد.

این مطلبو از دست ندید!  آمادگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

این عالم اهل سنت بیان کرد: یکی از مؤلفه های اتخاد برقرار کردن عدالت اجتماعی در جامعه هست، که ازجمله سازوکارهای آن نیز پرداخت زکات هست.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان همیشه معیار اتخاد در جامعه ایرانی بوده هست، اضافه کرد: شورای زکات با مشارکت کمیته امداد استان گلستان توانسته از ۹۷۱ دهاتی مشمول زکات با جمع آوری زکات از ۶۰هزار و ۵۵۳ نفر مشمول پرداخت زکات در هفت ماهه نخست سال جاری با تحقق ۱۰۰ درصدی زکات مبلغ ۲۵میلیارد تومان را جمع آوری کند.

آ