تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
زندگی از ازدواج مرد و زن شروع می گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین راشد یزدی، در مراسم سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) که با حضور حجاج کشورمان در مکه مکرمه برگزار شد، با اشاره به اینکه قانون زوجیت طبیعت را اداره می‌کند، گفت: خداوند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین راشد یزدی، در مراسم سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) که با حضور حجاج کشورمان در مکه مکرمه برگزار شد، با اشاره به اینکه قانون زوجیت طبیعت را اداره می‌کند، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید که کل اشیا را زوج آفریده هست. قانون زوجیت دربردارنده همه اشیای خلقت من جمله آدم می‌شود؛ منحصرا ذات احدیت فرد هست و بقیه موجوات همه زوج خلق شده‌اند.
وی دنبال کرد: آدم یکی از مصادیق قاعده زوجیت هست؛ مرد و زن باید با هم ترکیب گردند و گرنه ناقص می باشند؛ مرد و زنی که ازدواج نکرده‌اند، کامل نیستند. مرد و زن مکمل و متمم هم می باشند. زندگی از ازدواج مرد و زن شروع می‌شود؛ تامین آرامش مرد به وجود زن و تامین آرامش زن به وجود مرد هست؛ البته کسانی بر علیه ازدواج اقدام کرده‌اند، ولی همه شکست خورده‌اند، زیرا بر علیه فطرت آدم اقدام کرده‌اند؛ رفتن به جنگ ازدواج، به جنگ طبیعت رفتن هست.
این استاد اخلاق علاوه بر این با اشاره به اینکه بیم از آینده باعث شده هست که سن ازدواج جوانان بالا برود افزود: دو عامل تاسف از گذشته و بیم از آینده، زندگی رامتوقف می‌کند. نسل جوان مبتلا به درد بیم از آینده هست و به همین سبب در ازدواج خود دیرکرد می‌اندازد. بالا رفتن سن ازدواج هم باعث می‌شود که جوانان در معیار‌های خود برای ازدواج سخت‌گیری بسیاری دارا باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین راشد یزدی تاکید کرد: اسلام ازدواج را امری طبیعی اعلام کرده هست؛ در حقیقت ازدواج، قاعده قطعی اسلام هست، اما خداوند می‌فرماید جوانانی که شرایط ازدواج را ندارند، باید عفت پیشه کنند. اگر آدم نمی‌توانست عفت پیشه کند، خداوند به رعایت عفت فرمان نمی‌داد البته پدر و مادر هم باید به جوانان برای رعایت عفت کمک کنند.
وی در انتهاء به بیان واقعه ی خواستگاری حضرت علی (ع) از حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت.
انتهای پیام

این مطلبو از دست ندید!  ارومیه در تسخیر زباله‌های پلاستیکی/ مشکل زباله هر روز حادتر می‌شود