تاریخ: ۹:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
زمینه ارتقای تجارت “ایران و افغانستان” تا ۲ میلیارد دلار فراهم است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، علاء میرمحمد صادقی ریاست اتاق مشترک ایران و افغانستان درباره وضع تجاری دو کشور گفت: در سفر موخر وزیر بازرگانی افغانستان به ایران و طی جلسه‌ای که هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و افغانستان با وی داشت، مشکلات تجاری بین دو کشور […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، علاء میرمحمد صادقی ریاست اتاق مشترک ایران و افغانستان درباره وضع تجاری دو کشور گفت: در سفر موخر وزیر بازرگانی افغانستان به ایران و طی جلسه‌ای که هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و افغانستان با وی داشت، مشکلات تجاری بین دو کشور ایران و افغانستان مطرح گردید و در این دیدار وزیر بازرگانی این کشور قول مساعد برای برطرف مشکلات تجاری را داد.

ریاست اتاق مشترک ایران و افغانستان با اظهار اینکه زمینه‌های بسیاری برای تجارت بین دو کشور وجود دارد، اهتمام کرد: لازم هست طرفین کوشش کنند تا شرایط افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور فراهم گردد.

ریاست اتاق مشترک ایران و افغانستان اظهار داشت: فعلاً تعرفه تجارت ترجیحی با افغانستان نداریم، ولی پس از اینکه طرف افغان آماده مشارکت با ایران گردد، می‌توان تعرفه ترجیحی را با این کشور عملی کرد.

وی با اهتمام بر اینکه مصنوعات صنعتی ایران در افغانستان بازار مطلوبی دارد، اضافه کرد: علی رغم ذخیره های معدنی در افغانستان، ایرانی‌ها می‌توانند برای استخراج و صادرات این ذخیره های معدنی در کشور افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

ریاست اتاق مشترک ایران و افغانستان اضافه کرد: علاوه بر این ایرانی‌ها می‌توانند در طرح های راه‌سازی و اقدامات ساختمانی در افغانستان فعالیت کنند و اقدامات مهندسین ایرانی در این زمینه نسبت به سایر کشورهای دیگر مورد پسند هست، اما لازم هست زمینه آن از طریق دولت و مدیران افغانستان زیادتر فراهم گردد.

/