تاریخ: ۱۳:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
زخم تبر سودجویان بر تن جنگل های “نور” + فیلم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبیعت بکر و سرسبز شهرستان نور یکی از زیباترین جنگل‌های استان مازندران هست و از غنی‌ترین زیست‌گاه‌های ایران به شمار می‌آید. تنوع زیست محیطی درختان تنومند از سالیان دور بدون مداخله آدم تعادل پایداری در چرخه حیاط این منطقه به وجود آورده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبیعت بکر و سرسبز شهرستان نور یکی از زیباترین جنگل‌های استان مازندران هست و از غنی‌ترین زیست‌گاه‌های ایران به شمار می‌آید. تنوع زیست محیطی درختان تنومند از سالیان دور بدون مداخله آدم تعادل پایداری در چرخه حیاط این منطقه به وجود آورده هست.
همان گونه که در فیلم رویت می‌کنید در کمال تأسف تبرهای به جای مانده بر روی تنه این درختان تنومند باعث نابود شدن نظم طبیعت و چرخه حیاط وحش شده هست. به مرور زمان زمان این درختان با ضربه تبرها، سرسبزی و طراوت خود را از دست داده و خشک می‌شوند که با قطع آنان پوشش گیاهی از بین رفته و به مرتع مبدل می گردد.
ایران قسمت ناچیزی از پوشش جنگلی را دارد و تنها ۵ درصد کشور ایران را جنگل پوشانده هست. آمارها نشان می دهد که طی ۴۰ سال گذشته ۲۲ درصد جنگل‌ها از بین رفته هست و اگر همین روند ادمه پیدا نماید تا ۶۰ سال آینده جنگل‌ها نابود خواهند گردید. این جنگل‌ها محل زندگی میلیون‌ها حیوان هست که با از بین بردن آنان ما زیستگاه این حیوانات را نابود می‌کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  منطقه حفاظت شده کرخه؛ طبیعتی بکر و چشم‌نواز در خوزستان+ تصاویر

مرجع: آزمون‌فر – مازندران  

    برای تعلیم اصول تصویربرداری خبری برای شهروندخبرنگاران اینجا کلیک کنید