تاریخ: ۱:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
زبان قصه، زبانی هست برگرفته از فطرت آدم ها و دوست داشتن قصه ها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ آذر مشهدی، کارشناس ناظر جشنواره قصه‌گویی در کرمانشاه گفت : مبحث بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، زیادی را تشویق به شرکت در جشنواره کرد. وی گفت : زبان قصه، زبانی هست برگرفته از فطرت انسان‌ها و دوست‌داشتن قصه‌ها و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ آذر مشهدی، کارشناس ناظر جشنواره قصه‌گویی در کرمانشاه گفت : مبحث بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، زیادی را تشویق به شرکت در جشنواره کرد.

وی گفت : زبان قصه، زبانی هست برگرفته از فطرت انسان‌ها و دوست‌داشتن قصه‌ها و شنیدن آنان برخاسته از طبیعت آدم هاست. از آنجا که کودکان به فطرت نزدیک ترند و قصه‌گویی را دوست دارند و از آن تاثیر می‌پذیرند. قصه و قصه‌گویی در رشد اعتماد به نفس، تقویت حافظه شنیداری و بالا بردن مهارت‌های کلامی کودکان تاثیر به‌سزایی دارد. بنابر ارزش و لزوم قصه‌گویی در بین کودکان، سال کنونی هم محور پرورش فکری کودکان و نوجوان به رسم هر سال برگزار کننده جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی(دوره بیست و یکم) در استان های کشور هست.

مشهدی اضافه کرد : سالانه ما میزبان تعداد زیادی از اعضا و مربیان شرکت کننده در جشنواره قصه گویی بوده و هستیم، ولی جشنواره سال کنونی نسبت به سال های قبل اندکی تغییر داشته هست. یکی از این تغییرات؛ اضافه کردن بخش قصه ۹۰ ثانیه‌ای به جشنواره هست که شرکت در این بخش برای عموم آزاد بوده هست که بنابر نظر دبیرخانه استانی در کمال خوشبختی استقبال خوبی هم شده هست. خصوصیت دوم جشنواره؛ انتخاب شعار مناسب (خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد) و مبحث خوب “قصه زندگی من” خصوصیت دوم جشنواره؛ انتخاب شعار مناسب (خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد) و مبحث خوب “قصه زندگی من” بوده هست. به نظر می‌رسد مبحث جشنواره خیلی ها را تشویق به شرکت در جشنواره کرد، چون که زندگی همه آدم ها، قصه‌ای دارد.

این مطلبو از دست ندید!  پيام نوروزی استاندار همدان

خصوصیت خوب جشنواره در کرمانشاه،توجه و عنایت مخصوص به استفاده از زبان‌ها و گویش محلی در بین قصه‌گویان بود و جالب تر اینکه؛ بچه‌هایی که از مدرسه ها متفاوت میهمان جشنواره بودند هم با این زبان تماما آشنایی داشتند. که این بیانگر از علاقه مردم این سرزمین قصه‌خیز به محافظت هویت و اصالتشان هست .