گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، سعید بوحجه در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان مشارکت اسلامی که در محل هتل اسپیناس پلاس در حال برپایی هست، ضمن قدردانی از مهمان نوازی ایران، گفت: ما در شرایطی در اینجا جمع شده ایم که با چالش های بسیار بسیاری مواجهیم و کشورهایمان به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، سعید بوحجه در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان مشارکت اسلامی که در محل هتل اسپیناس پلاس در حال برپایی هست، ضمن قدردانی از مهمان نوازی ایران، گفت: ما در شرایطی در اینجا جمع شده ایم که با چالش های بسیار بسیاری مواجهیم و کشورهایمان به سبب تهدیدات بسیار در فراروی خطر قرار دارند.

وی با محکوم نمودن تصمیم آمریکا در جابه جایی پایتخت رژیم اسرائیلی به قدس، گفت: به نظر می آید که هدف آمریکا در جابه جایی سفارت خود از تل آویو به قدس، به خطر انداختن صلح و ثبات در کشورها هست که نباید اذن این کار را داد. تصمیم ترامپ در تضاد با همه موازین بین المللی و در تعارض با حقوق حقه کشور فلسطین هست که سازمان ملل و شورای امنیت بین المللی نیز نسبت به آن موضع گیری کردند.

رییس پارلمان الجزایر با اظهار اینکه عنوان کلیدی این کنفرانس، توجه به مسئله فلسطین باید باشد، گفت: باید برای مبارزه با همه چالش های فرارو برای حل مشکل فلسطین با هم کوشش کنیم. مسئله فلسطین با اهمیت هست، باید به داد آنان برسیم چون مردمان فلسطینی چیزی جز زندگی مسالمت آمیز و آرام در کشور خود قصد ندارند بنابراین باید هر چه تندتر ادامه روند شهرک سازی در این منطقه متوقف گردد و به برادرهای فلسطینی برای تقویت آشتی ملی مساعدت و یاری صورت گیرد.

وی در ادامه با اظهار اینکه الجزایر در گفت وگوهای مسالمت آمیز بر عدم دخالت در امور داخلی کشورها معتقد هست، اظهار کرد: کشور الجزایر از همه مصوبات پارلمان های جهانی ناظر به پشتیبانی از حقوق حقه کشور فلسطین دفاع می کند و معتقد هست که باید پشتیبانی از فلسطین ادامه پیدا نماید. امید داریم هر چه تندتر کارهای عملی نیز صورت گیرد.

رییس پارلمان الجزایر با اظهار اینکه جهان اسلام با چالش های عدیده ای من جمله چالش تروریسم رو به رو هست، گفت: چالش تروریسم به مسئله فرامنطقه ای مبدل شده هست. همه باید در پی نابود شدن تروریسم باشیم، پدیده ای که روند به رشدی را در جهان طی می کند و موجب نابود شدن همه ابزارها در کشورها می گردد به همین سبب باید با وحدت با این چالش بزرگ مبارزه کنیم.

وی با اظهار اینکه الجزایر نیز سالیان سال درگیر تروریسم بوده هست، گفت: این کشور همچنان با تهدیداتی از سوی تروریست ها رو به رو هست که برای نابود شدن آنان کوشش می نماید.

وی در انتهاء با انتقاد از کارهای دولت میانمار در کشتار مسلمین روهینگیا، گفت: مردم مسلمان روهینگیا با مشکل پاکسازی نژادی مواجه می باشند. آنان به مساعدت احتیاج دارند، باید به داد مسلمین روهینگیا برسیم.

انتهای پیام