تاریخ: ۲۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
رییس سازمان فناوری اطلاعات: آموزش عالی، «جوان خلاق» بار نمی آورد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «نصرالله جهانگرد» امروز (یکشنبه) در همایش «اقتصاد ارتباطات و فناوری اطلاعات» در نمایشگاه الکامپ افزود: ارایه نشدن آموزش های خلاق محور سبب شده است بسیاری از جوانان به کار در بخش دولتی تمایل داشته باشند.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون حدود پنج […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «نصرالله جهانگرد» امروز (یکشنبه) در همایش «اقتصاد ارتباطات و فناوری اطلاعات» در نمایشگاه الکامپ افزود: ارایه نشدن آموزش های خلاق محور سبب شده است بسیاری از جوانان به کار در بخش دولتی تمایل داشته باشند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون حدود پنج میلیون نفر در دولت مشغول به کارند که نشانه خلاق نبودن آموزش عالی است.
جهانگرد تاکید کرد صنعت فناوری اطلاعات با کمترین نیروی مهارتی روبروست و افزود: نظام آموزش عالی باید تغییر کرده و آموزش های کاربردی ارایه دهد.
وی ازدیاد نیروی بیکار و افزایش سالیانه حدود یک میلیون تقاضای کار جدید را یک تهدید دانست و گفت: باید با ابتکار عمل این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.
جهانگرد ارزش بازار کنونی بخش فناوری اطلاعات را حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد که باید در برنامه ششم به ۱۲۰ میلیارد برسد.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: برنامه ما در بخش آی.تی ورود به عرصه خدمات، کشاورزی برای توسعه اقتصادی است.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا, بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) به عنوان بزرگ ترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات، سی ام تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.
بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی به مدت چهار روز آخرین خدمات، محصولات و دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.
از این تعداد، حدود ۳۴۰ شرکت نوپا ( استارتاپ)، ۳۷ شرکت خارجی و بقیه شرکت های داخلی اند.
نمایشگاه الکامپ تا دوم مردادماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ آماده حضور علاقه مندان است.

این مطلبو از دست ندید!  ۵۰ سال کسی در مورد حقابه محیط زیست با وزارت نیرو سخن نزده بود

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام *۲۰۷۸*۱۹۶۱* خبرنگار: محمدمهدی بهرامی* انتشار: مریم مسعود