گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

سعید ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: به طور کلی در مشهد در زمینه‌هایی مانند پذیرایی، اسکان و صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران خارجی مشکل خاصی وجود ندارد. وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه سلامت و درمان در کشور افزود: با توجه به این امر، هم‌اکنون بخش گسترده‌ای از گردشگران ورودی به […]

سعید ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: به طور کلی در مشهد در زمینه‌هایی مانند پذیرایی، اسکان و صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران خارجی مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه سلامت و درمان در کشور افزود: با توجه به این امر، هم‌اکنون بخش گسترده‌ای از گردشگران ورودی به مشهد، برای معالجه و درمان به این شهر سفر می‌کنند که متاسفانه مورد سواستفاده دلالان و افراد سودجو قرار می‌گیرند و این معضل باعث ایجاد مشکلاتی هم برای بیماران و هم برای انجمن صنفی خدمات مسافرتی می‌شود.

عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ادامه داد: طی جلساتی که با سازمان میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، به دنبال راهکاری هستیم تا این مسافران از مبدا مورد راهنمایی و اطلاع‌رسانی مناسب قرار گیرند، در این صورت بیماران می‌توانند به طور صحیح مراحل درمانی خود را طی کرده و تضمینی درستی برای به دست آوردن سلامتی خود داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ زائرانی که برای زیارت به مشهد سفر می‌کنند، مردم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، خاطرنشان کرد: گرچه در زمینه ارائه خدمات به این زائران هیج مشکلی نداریم و خدمات از کیفیت مطلوبی برخوردار است، اما متاسفانه بخشی از این زائران به ‌صورت گروهی و خارج از چارچوب دفاتر خدمات گردشگری به مشهد سفر می‌کنند که این امر علاوه بر بروز مشکلاتی برای خود زائران، بهره مالی شرکت‌های خدمات گردشگری را نیز کاهش می‌دهد.

ولی زاده با انتقاد از کمبود مراکز گردشگری و اوقات فراغت در مشهد، گفت: هدف نهایی ما افزایش ماندگاری زائران و گردشگران در مشهد است که برای تحقق این امر، گسترش این اماکن و افزایش اطلاع‌رسانی در این زمینه امری ضروری تلقی می‌شود.

وی در خصوص مشکلات ارتباط زبانی زائران خارجی  گفت: تابلوها و اعلانات شهری ما که به دو زبان فارسی و انگلیسی پیش‌بینی شده است‌، مناسب بوده و لیدرهای عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری نیز افراد آموزش‌دیده هستند و عمده مشکل این گردشگران مربوط به استفاده آن‌ها از لیدرهای غیرمجاز و غیرحرفه‌ای است.

ولی زاده گفت: از مردم درخواست داریم تا اقدام به خرید بلیت از دفاتر مجاز و دارای آرم مخصوص انجمن صنفی دفاتر مسافرتی کنند، البته ما فقط در قبال تخلفات صورت گرفته توسط دفاتر مجاز پاسخگو و پیگیر هستیم.

انتهای پیام