گروه: بلیط
تاریخ: ۹:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی پیش‌بینی کرد: نوسانات نرخ ارز و افزایش چند تساوی نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای بیگانه، تعداد سفرهای نوروزی به خارج از کشور را تا ۵۰ درصد کاهش خواهد داد. حرمت‌الله رفیعی به ایسنا، گفت: نوسانات نرخ ارز تاثیر محسوسی در بازار سفر داشته، هرچند شاید بعضی این […]

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی پیش‌بینی کرد: نوسانات نرخ ارز و افزایش چند تساوی نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای بیگانه، تعداد سفرهای نوروزی به خارج از کشور را تا ۵۰ درصد کاهش خواهد داد.

حرمت‌الله رفیعی به ایسنا، گفت: نوسانات نرخ ارز تاثیر محسوسی در بازار سفر داشته، هرچند شاید بعضی این جریان را به نرخ خدمات در خارج از کشور رابطه ندهند، چون هتل‌ها در کشورهای دیگر که گران نشده‌اند، اما مسئله این هست اعتبار پول ایران کمتر شده، از طرف دیگر زیادتر شرکت‌های هواپیمایی از چند ماه پیش، نرخ بلیت‌ها را در بعضی مسیرهای هوایی افزایش داده‌اند.

وی اضافه کرد: بلیت پرواز تهران ـ کوالالامپور که پیشتر دو میلیون تومان به آژانس‌ها به فروش رسیده می‌شد برای نوروز ۹۷، سه میلیون تومان نرخ گذاشته شده، سایر مسیرهای هوایی نیز چنین وضعیتی پیدا کرده‌اند. این قیمت‌هایی هست که شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌ها می‌دهد و قطعا تا بدست مشتری برسد گران‌تر خواهد گردید.

رفیعی گفت: تجربه نشان می‌دهد از بعضی مسیرهای هوایی و مقاصد بیگانه در نوروز به سبب افزایش بی‌رویه نرخ، استقبال نخواهد گردید و قطعا با ریزش مسافر مواجه خواهیم گردید. به چارترکننده‌ها این اخطار را دادیم که با روند موجود انتظار آسیب مالی در نوروز را دارا باشند.

این مطلبو از دست ندید!  کنسرت؛ نمایش های لاکچری و دست کوتاه مردم

رییس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در مورد این‌که علی رغم اعلام رضایت آژانس‌ها از فروش تورهای بیگانه برای نوروز ۹۷ در نمایشگاه گردشگری تهران که اوایل بهمن‌ماه برگزار گردید، به چه استنادی کاهش سفرهای بیگانه در نوروز پیش‌بینی شده هست، گفت: درست هست که در نمایشگاه استقابل خوبی از تورهای بیگانه گردید، اما ظرفیت فروش این سفرها به حدی نبود که روی این پیش‌بینی و وضع موجود بازار سفر، تاثیر بگذارد.

پیش‌بینی کاهش سفرهای بیگانه در نوروز ۹۷ به دنبال نوسانات نرخ ارز، افزایش عارضه ها خارج شدن از کشور و نرخ بلیت هواپیما، درحالی مطرح گردید که علی‌اصغر مونسان ـ رییس سازمان میراث فرهنگی صنعت های دستی و گردشگری ـ نیز پیش‌بینی کرده: «سفرهای داخلی در نوروز ۹۷ با "افزایش شدید" پیش‌بینی کاهش سفرهای بیگانه در نوروز ۹۷ به دنبال نوسانات نرخ ارز، افزایش عارضه ها خارج شدن از کشور و نرخ بلیت هواپیما، درحالی مطرح گردید که علی‌اصغر مونسان ـ رییس سازمان میراث فرهنگی صنعت های دستی و گردشگری ـ نیز پیش‌بینی کرده: «سفرهای داخلی در نوروز ۹۷ با "افزایش شدید" مواجه شود» و در ادامه گفته هست: «به این خاطر نظارت‌ها بر ارائه خدمات گردشگری در عید خصوصا برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها زیادتر خواهد گردید. »