گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! / طرز تهیه شامپوی پیاز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ پیاز از آن دسته گیاهان همه فن رقیب محسوب می گردد که در قلمرو معالجه انواع مختلفی از مریضی ها نفوذ کرده هست و بنوعی برخلاف ظاهر و بوی نامطبوعش کاری می کند کارستان! یکی از حوزه های درمانی که این گیاه طرد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ پیاز از آن دسته گیاهان همه فن رقیب محسوب می گردد که در قلمرو معالجه انواع مختلفی از مریضی ها نفوذ کرده هست و بنوعی برخلاف ظاهر و بوی نامطبوعش کاری می کند کارستان!

یکی از حوزه های درمانی که این گیاه طرد شده توانسته به آن ورود پیدا کند، حوزه پوست و مو هست که مشکلات بسیاری را از سد راه بر می دارد.

در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان برای آشنایی شما با خواص جادویی پیاز حول مشکلات پوست و مو

ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! + خصلت های آن در مشکلات پوست و مو/ طرز تهیه شامپوی پیاز

پیاز؛ گیاهی مهربان

پیاز یک ماده غذایی با اعتبار هست که فواید دارویی و درمانی بسیاری دارد و یکی از فواید قابل ذکر این ماده خواص پیاز برای مو هست که در معالجه ریزش مو و دیگر مشکلات آن به چشم می آید.

زیادتر بخوانید: خواص غیر قابل باور این خوراکی مفید در معالجه ناباروری 

در پیاز ماده ای به اسم گوگرد وجود دارد که وقتی با آب پیاز کف سر را مالش می دهیم علت می گردد تا خون در سر خوب تر به جریان در آید و همچنین به کلاژن سازی پوست نیز کمک می کند.

پیاز مثل یک آنتی بیوتیک از بروز عفونت پیشگیری می کند. در خواص پیاز در خواص برای مو آمده هست که سفیدی، شوره پوست سر و جوش های پوست سر را میتوان با آب پیاز معالجه کرد.

زیادتر بخوانید: معالجه سوختگی با روش موثر در منزل/ پیاز؛پماد موضعی سوختگی! 

ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! + خصلت های آن در مشکلات پوست و مو/ طرز تهیه شامپوی پیاز

آشنایی با خواص پیاز برای مو

استفاده های درمانی بسیاری از پیاز برای پوست و مو می گردد که در ادامه به چند مورد از آنان اشاره می کنیم؛

معالجه ریزش مو با پیاز

چند عدد پیاز را بردارید و پوست کنید و درون یک مخلوط کن بریزید و پس از آن به ابزار یک توری آب آن را خارج کنید و با آب به دست آمده پوست سرتان را ماساژ دهید و اذن دهید این محلول یک ساعت بر روی سر شما بماند و بعد با یک شامپوی مناسب سرتان را بشویید و آبکشی کنید.

زیادتر بدانید: “پیاز خام” واقعا سرماخوردگی را معالجه می کند؟+معالجه های سریع برای سرماخوردگی 

تا یک ماه و هفته ای سه بار از این ماسک مو استفاده کنید تا تحولات به وجود آمده را احساس کنید.

این مطلبو از دست ندید!  دسر مگنولیا دسری خاص برای مهمانی‌ها + طرز تهیه

ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! + خصلت های آن در مشکلات پوست و مو/ طرز تهیه شامپوی پیاز

خواص پیاز در رشد مو را بشناسید

  آب پیاز را به روش مذکور بگیرید و به اندازه برابر دو قاشق سوپ خوری آب پیاز را با دو قاشق سوپ خوری روغن نارگیل و دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون مخلوط و هفته ای چند بار از این معجون جهت رشد مو استفاده کنید.

معالجه سفیدی و ریزش مو با پیاز

ماسک پیاز و عسل؛ بازهم باید آب پیاز را بگیرید و با دو قاشق سوپ خوری عسل ترکیب کنید و بر روی کف سرتان بمالید و یک کلاه روی سر خود قرار دهید و اذن دهید تا صبح این ماسک بر روی سر شما بماند و اگر می خواهید بوی پیاز را کم کنید چند قطره اسانس رزماری درون ماسک موی خود بریزید.

ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! + خصلت های آن در مشکلات پوست و مو/ طرز تهیه شامپوی پیاز

طرز تهیه شامپوی پیاز

آب پیاز را بگیرید و با دو حبه سیر له شده ترکیب کنید این مواد را بهمراه یک قاشق سوپ خوری پودر دارچین درون دو لیوان آب بریزید و بگذارید تا یک ربع روی شعله حرارت ببیند و بجوشد، پس از آن چند روز بگذارید به همین شکل بماند و بعد آن را صاف کنید و درون شامپوهایتان بریزید و هر بار برای استحمام می روید از آن استفاده کنید.

با آب پیاز موهایتان را پرپشت کنید

  یک استکان آبجو را با یک عدد پیاز و دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت یک ساعت بر روی ریشه و ساقه موهایتان بگذارید و بعد موهایتان را بشویید.

زیادتر بدانید: اندر فواید”پوست پیاز”/ دیابتی ها پوست پیاز بخورند! 

ریزش موی خود را با پیاز معالجه کنید! + خصلت های آن در مشکلات پوست و مو/ طرز تهیه شامپوی پیاز

معالجه شوره و آکنه پوست سر با خواص پیاز برای مو

توجه دارا باشید که پیاز در کسانی که به آن حساسیت دارند حتی به نحو موضعی نیز توان دارد علت ایجاد حساسیت گردد و داروهایی مثل آسپرین حساسیت به این ماده را افزایش می دهند، پس خوب تر هست پیش از استفاده از این ماده خوراکی یک آزمایش برای استفاده از خواص پیاز برای مو انجام دهید.