تاریخ: ۱۷:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۶

خبرگزاری ایرنا: ریاست سازمان ملی گردشگری گرجستان گفت: در ۱۰ ماه سال جاری بیشتر از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر بیگانه به گرجستان سفر کردند که ۲۶۲ هزار نفر از آنان شهروندان ایرانی بودند. گئورگی چوگووادزه روز چهارشنبه اضافه کرد: سفر گردشگران بیگانه به گرجستان ، در ۱۰ ماه سال کنونی ،۱۱ درصد نسبت […]

خبرگزاری ایرنا: ریاست سازمان ملی گردشگری گرجستان گفت: در ۱۰ ماه سال جاری بیشتر از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر بیگانه به گرجستان سفر کردند که ۲۶۲ هزار نفر از آنان شهروندان ایرانی بودند.

گئورگی چوگووادزه روز چهارشنبه اضافه کرد: سفر گردشگران بیگانه به گرجستان ، در ۱۰ ماه سال کنونی ،۱۱ درصد نسبت به مدت همانند سال پیش افزایش یافته هست .

ریاست سازمان ملی گردشگری گرجستان، حدس زد که مسافرت گردشگران بیگانه به این کشور تا اواخر مسال به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد .

طبق این گزارش، شهروندان پنج کشور روسیه ، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و ایران در ده ماه سال کنونی بیشترین مسافرت را به گرجستان داشتند.

بنا بر آمار سازمان ملی گردشگری گرجستان در سال جاری یک میلیون و ۲۴۹ و ۷۲ نفر از روسیه، یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۲ نفر از جمهوری آذربایجان ، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر از ارمنستان ، ۹۶۵ هزار و ۹۱۰ نفر از ترکیه و ۲۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از ایران به گرجستان سفر کردند .

این مطلبو از دست ندید!  بازداشت عامل تخلیه گازوئیل در طبیعت آوج

درآمد به دست آمده از گردشگری بیگانه در گرجستان، در شش ماه اول سال جاری، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده که در قیاس با مدت همانند سال گذشته میلادی ۲۸٫۹

علاوه بر این در شش ماه سال جاری قسمت گردشگری بیگانه در تولید ناخالص داخلی ۷٫۱ ۱ درصد هست که در قیاس با یک پارسال ۱۷٫۶

گرجستان، با مساحت ۶۹٫۷ ۷ هزار کیلومتر مربع و با سه میلیون و ۷۱۸ هزار نفر جمعیت یکی از سه کشور منطقه قفقاز جنوبی هست.

جاذبه های طبیعی، جنگل ها و منطقه های کوهستانی سرسبز و قرار گرفتن قسمتی از گرجستان در سواحل دریای سیاه شرایط خوبی برای توسعه گردشگری در این کشور فراهم کرده هست.

با توجه به اینکه گرجستان از ذخایر طبیعی خاصی بهره مند نیست، دولت این کشور به توسعه گردشگری برای جذب گردشگران بیگانه در نظر دارد.