تاریخ: ۲:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
رژیم غذایی ناسالم و ۶ هشداری که بدن به شما می دهد!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ،اگر طرح غذایی فعلی تان از مواد غذایی ناسالم متشکل هست ضروری هست بدانید که بدنتان به مرور مبتلا کم بودن ویتامین ها و مواد مغذی ضروری خواهد گردید. هر ماده غذایی که وارد […]

رژیم غذایی ناسالم و ۶ هشداری که بدن به شما می دهد!به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ،اگر طرح غذایی فعلی تان از مواد غذایی ناسالم متشکل هست ضروری هست بدانید که بدنتان به مرور مبتلا کم بودن ویتامین ها و مواد مغذی ضروری خواهد گردید. هر ماده غذایی که وارد بدنتان شده و هضم می گردد قسمتی از وجود شما را می سازد.

در این بین، کم وزن زندگانی ناسالم و بکارگیری از غذاهای پرچرب، با کالری بالا و فرآوری شده، همراه با نشانه هشداردهنده فیزیکی هست که شما را ایمن می کند مبتلا فقر رژیم غذایی هستید:

عدم ترمیم زخم: بعضی زمان ها زخم های جزئی دیر به معالجه جواب می دهند و این توان دارد متاثر از کمبودهای تغذیه ای و استفاده غذاهای پرکالری باشد.

کم شدن کارکرد درکی: استفاده مواد غذایی آلرژی زا بر کارکرد درکی شما موثر هست. از رژیمی پیروی کنید که ماده آلرژن نداشته باشد. علاوه بر این تغذیه با مبتلا شدن به افسردگی ارتباط دارد. بعضی آمینو اسیدها سطح نوروترانسمیترها در مغز را فراوان شدن می دهند و باعث کم شدن افسردگی می گردند. علاوه بر این منیزیم ناکافی در رژیم غذایی افسردگی را تشدید می کند. بعضی پژوهش ها نشان می دهد که فراوان شدن سطح پروبیوتیک ها باعث کم شدن سطح هورمون های استرس و در دستاورد کم شدن اضطراب می گردند.

موهای لطمه دیده: اگرچه برخوردار بودن موهای سالم تا حدی به ژنتیک مربوط هست اما ضعف رژیم غذایی توان دارد منجر به لطمه به فولیکول های مو شده و رشد مو را کند کند. رژیم های غذایی کم پروتئین با این فرایند مربوط هست. در عوض توان دارید برای جلوگیری از لطمه به موهایتان، اسیدهای چرب ضروری، ویتامین ث، روی و آهن گرفتن کنید.

بیماری های لثه و دندان: خونریزی لثه و یا فراوان شدن درد دندان ها نشان دهنده عادات تغذیه ای غلط، نوشیدن الکل، استعمال سیگار و …

پرهیز از این نوشیدنی ها و فراوان شدن استفاده ویتامین ث، به معالجه تورم و خونریزی لثه ها مساعدت می کند.

منبع:آوای سلامت