تاریخ: ۰:۳۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
رویترز: هدف بعدی عملیات رقه، محاصره کامل شهر است

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهی از شبه نظامیان سوری تحت حمایت آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند که با روی کار  آمدن «دونالد ترامپ» رییس جمهور جدید آمریکا  علایمی از افزایش حمایت از عملیات علیه داعش مشاهده می‌شود. البته این مسئله احتمالا موجب نگرانی ترکیه بابت قدرت […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهی از شبه نظامیان سوری تحت حمایت آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند که با روی کار  آمدن «دونالد ترامپ» رییس جمهور جدید آمریکا  علایمی از افزایش حمایت از عملیات علیه داعش مشاهده می‌شود. البته این مسئله احتمالا موجب نگرانی ترکیه بابت قدرت گرفتن کردها در سوریه می‌‌شود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک منبع نظامی کرد گفت که مرحله بعدی عملیات علیه داعش از سوی ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه که شبه نظامیان کرد موسوم به واحدهای مدافع خلق نیز  در آن حضور دارند، به هدف قطع آخرین مسیر باقی مانده به رقه، پایتخت کنونی داعش می‌باشد.

رویترز در توصیف کردهای تحت حمایت آمریکا در سوریه نوشت: واحدهای مدافع خلق کرد «YPG» نیروی اصلی تحت حمایت آمریکا در نبردهای سوریه هستند که علیه داعش می‌جنگند.

این گروه با حزب کارگر کردستان ترکیه «پ‌ک‌ک» در ارتباط است اما از سوی دولت ترکیه گروهی خرابکار شناخته می شود.

این مطلبو از دست ندید!  ماجراجویی در ریگ جن

«طلال سیلو» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه به رویترز گفت، ائتلاف تحت رهبری آمریکا این نیروها را برای اولین بار در چهار یا پنج روز گذشته به خودروهای زرهی مجهز کرده‌است. وی این اقدام را حمایتی قابل قبول نامید، اما از بیان تعداد دقیق آن‌ها خودداری کرد.»

یک منبع نظامی دیگر کرد که از افشای نامش خودداری کرد، به رویترز گفت: «مرحله پیش رو حمله به هدف جداسازی کامل رقه است. موفقیت در این راه مستلزم رسیدن به مسیر‌های رقه_دیرالزور است. این ماموریت مشکل است.»