تاریخ: ۱۶:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
رونمایی کتاب عکس «جنگ خاموش»  در خانه عکاسان حوزه هنری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا، گالری شماره۱ خانه عکاسان حوزه هنری از روز چهارشنبه ۱۳ اردی‌بهشت‌ماه میزبان برگزاری نمایشگاه عکس و رونمایی کتاب عکس «جنگ خاموش» اثر سیدمحمدمهدی حسینی است. نمایشگاه عکس«جنگ خاموش» با موضوع «تحریم‌های دارویی ایران» تا ۲۰ اردی‌بهشت‌ماه فعال است. در بخشی از قاب نخست این نمایشگاه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا، گالری شماره۱ خانه عکاسان حوزه هنری از روز چهارشنبه ۱۳ اردی‌بهشت‌ماه میزبان برگزاری نمایشگاه عکس و رونمایی کتاب عکس «جنگ خاموش» اثر سیدمحمدمهدی حسینی است.

نمایشگاه عکس«جنگ خاموش» با موضوع «تحریم‌های دارویی ایران» تا ۲۰ اردی‌بهشت‌ماه فعال است.

در بخشی از قاب نخست این نمایشگاه عکس به قلم سیدمحمدمهدی حسینی عکاس کتاب جنگ خاموش آمده است:

 همه‌چیز از لحظه‌ای که خبر ناگوار بیماری پدرم را شنیدم شروع شد، تشخیص پزشکان (سیروز کبدی) بود ، حال پدر رو به وخامت بود و ما شاهد تحلیل جسم و جان او بودیم، درمان پدر در حالی آغاز شد که با تغییرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از تحریم های اعمال شده علیه ایران مواجه بودیم. همزمان با تلنبار شدن کاغذپاره‌ها در سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی، بخشی از خانه نیز از حجم کاغذهایی  که نام داروهای نایابی برآن‌ها نوشته می‌شد، پُر می‌شد. دغدغه‌ی تهیه‌ی داروهای نایاب و گران قیمت در آن روزهای پرتلاطم، بیماران و همراهان مستاصل را به مراکز متفاوت درمانی دولتی یا خصوصی می‌کشاند. قحطی دارو فشاری به مراتب بیشتر از خود بیماری به بیماران و خانواده‌هایشان وارد می‌کرد، تحریم‌های داروئی و اقتصادی ایران در دوره‌ای که هر یک روزش برای بیمار و خانواده اش به مثابه یک قرن می‌گذشت، جنگی خاموش و به دور از هیاهو و جنجال رسانه‌ای بود که بیماران و خانواده‌های آنان را مظلومانه قربانی دلالان تحریم‌ها کرده بود، مجموعه ی حاضر سعی دارد نه تنها زندگی این بیماران و دردها و رنج های نهانشان را به تصویر بکشد، بلکه معضلات اجتماعی‌ که تنها یکی از جنگ‌های خاموش جامعه‌ی ما در ده سال گذشته است.

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن

گفتنی است، مراسم افتتاح این نمایشگاه چهارشنبه ۱۳ اردی‌بهشت‌ماه ساعت ۱۶ در گالری شماره۱ خانه عکاسان حوزه هنری برگزار می‌شود.

خانه عکاسان حوزه هنری در تهران، انتهای غربی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع شده است.

برچسب ها: , ,