رونمایی از کتاب «طبیعت درمانگر و نعمت‌های شفابخش» در جهاد دانشگاهی اردبیل

0
اشتراک

رونمایی از کتاب «طبیعت درمانگر و نعمت‌های شفابخش» در جهاد دانشگاهی اردبیل

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسمی که صبح امروز در سالن جلسات جهاد دانشگاهی برگزار شد مدیر گروه تاریخ علوم پزشکی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تقدیر از مؤلفان کتاب گفت: انتشار کتاب در زمینه گیاهان دارویی کاری ارزشمند است، زیرا در راستای فرهنگ‌سازی استفاده از این گیاهان گام برمی‌دارد.

حجت‌الاسلام محمدرضا رجب‌نژاد با بیان اینکه هیچ طبی در تضاد با سایر علوم طبی نیست، بیان کرد: همه علوم طب مکمل هم هستند، ولی ممکن است در برخی امور طب سنتی و در برخی موارد طب رایج قوی‌تر باشد، بنابراین باید از هر کدام در جای خود برای بهبود بیماری‌ها بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه نگاه ایران به طب و گیاهان دارویی در طول تاریخ انسانی و شفابخش بود، تصریح کرد: بر خلاف سایر کشورهای جهان که از طب برای قتل و عام دشمنان استفاده می‌کرده‌اند، اما در ایران در هیچ دوره تاریخی از این طب برای از میان برداشتن دشمنان استفاده نشده است.

رجب‌نژاد اضافه کرد: با اینکه کتاب‌های مختلفی در زمینه گیاهان دارویی در کشور و استان اردبیل منتشر شده است، اما متاسفانه کتابی که صِرف به گیاهان دارویی منطقه اردبیل بپردازد، وجود ندارد، لذا این کمبود، تکلیف محققان و پژوهشگران این بخش را دوچندان می‌کند تا در راستای معرفی پتاسیل‌های موجود اردبیل در زمینه گیاهان دارویی گام بردارند.

در این مراسم رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل نیز با بیان اینکه کتاب «طبیعت درمانگر و نعمت‌های شفابخش» با حمایت مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل و توسط انتشارات این واحد منتشر شده‌ است، گفت: استان اردبیل یکی از قطب‌های گیاهان دارویی در کشور است، به همین خاطر ساماندهی کشت، برداشت و فرآوری آن ضرورت دارد.

رامز نصیری صالح به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان اردبیل در زمینه ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده از گیاهان دارویی اشاره کرد و یادآور شد: در مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل زمینه برای فعالیت محققان گیاهان دارویی برای معرفی و تولید دارو فراهم شده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، کتاب «طبیعت درمانگر و نعمت‌های شفابخش» 312 صفحه‌ای پس از سه سال مطالعه توسط محمود خروشی، ماهرخ سپهوند و اصغر پورحسن از کارشناسان بخش کشاورزی به رشته تحریر درآمده و راهنمای خوبی برای فعالان حوزه گیاهان دارویی است.     

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.