تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
روند افزایشی تصادفات در محورهای روستایی خراسان‌جنوبی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حسین رضایی» گفت: طول محورهای روستایی استان را ۱۱ هزار و ۲۹۴ کیلومتر اعلام کرد و گفت: نرخ برخورداری راه‌های روستایی در استان زیاد است و از همین‌رو میزان تصادفات در محورهای روستایی روند افزایشی دارد. وی میزان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حسین رضایی» گفت: طول محورهای روستایی استان را ۱۱ هزار و ۲۹۴ کیلومتر اعلام کرد و گفت: نرخ برخورداری راه‌های روستایی در استان زیاد است و از همین‌رو میزان تصادفات در محورهای روستایی روند افزایشی دارد.

وی میزان سرعت در محورهای روستایی را حداکثر ۶۰ کیلومتراعلام کرد و از راه‌اندازی سیستم سپهتن در استان خبر داد.

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی از محور «بیرجند – قائن» به‌عنوان یکی از محورهای پر حادثه استان نام برد و گفت: پارسال از ۱۸۵ جان باخته در محورهای استان،  39 نفر در تصادفات این محور جان خود را از دست دادند.

رضایی با اشاره به این‌که بر اساس آمار ۲۱ درصد حوادث جاده‌ای استان در این مسیر اتفاق افتاد، تصریح کرد: هم‌چنین سال ۹۴ حدود ۲۲ درصد تصادفات فوتی در این محور رخ داده است.

وی با بیان این‌که ساماندهی این مسیر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: سال گذشته میزان حوادث جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ حدود ۵ درصد کاهش داشت و با انجام اقدامات لازم نوروز امسال هم میزان تلفات سفرهای نوروزی ۸ درصد کاهش داشته است.

این مطلبو از دست ندید!  اهدا نهال به مردم در ماه محرم

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ظرفیت جاده‌ها پاسخگوی ترافیک نیست، گفت: اقداماتی به‌صورت کوتاه مدت مانند تعریض محور در برخی نقاط مانند پیچ خیرات انجام شد که پاسخگو نیست.

وی با اشاره به تخلفات رانندگان در محورهای مواصلاتی یادآور شد: تخلفاتی مانند سرعت توسط دوربین‌ها ثبت و فرد خاطی اعمال قانون می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها: