گروه: بلیط
تاریخ: ۲۳:۰۸ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
روش هایی برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط هواپیما (۱)

  برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: تا کنون برایتان پیش آمده که قصد سفر به جایی را دارا باشید، ولی به علت اینکه هزینه رسیدن به آن مکان برایتان بسیار گران تمام می شود کلاً قید آن را زده اید؟ در این مقاله به شما یاد می دهیم چه طور ارزان ترین بلیط […]

 

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: تا کنون برایتان پیش آمده که قصد سفر به جایی را دارا باشید، ولی به علت اینکه هزینه رسیدن به آن مکان برایتان بسیار گران تمام می شود کلاً قید آن را زده اید؟

در این مقاله به شما یاد می دهیم چه طور ارزان ترین بلیط هواپیما برای خرید را پیدا کنید و دیگر ملزم به پرداخت هزینه بیشتر از حد برای بلیط هواپیما نباشید.

روش‌هایی برای پیدا کردن ارزان‌ترین بلیت هواپیما (۱)

 ۱٫ از VPN استفاده کنید تا مکان جغرافیایی خود را تغییر دهید

احتمالاً تاحالا به این مبحث توجه نکرده بودید:

از VPN استفاده کنید تا مکان جغرافیایی خود را تغییر دهیدقیمت های آنلاین با توجه به لوکیشن شما متغیر هست.

به طور مثال اگر کسی در پی خرید بلیت پاریس – بخارست باشد و در کشور آمریکا اقامت داشته باشد، نرخ پرداختی او با کسی که ساکن کشور رومانی هست تفاوت دارد.

وی پی ان چیست؟

جالب هست، نه؟ به همین سبب هست که VPN توان دارد خوب ترین دوست شما در این مواقع باشد. کلمه VPN مخفف عبارت «شبکه خصوصی مجازی» در انگلیسی هست. به بیان بسیار آسان، وی پی ان شما را قادر می سازد که دیتا را به گونه ای ارسال و دریافت کنید که گویی در مکان دیگری غیر از مکان فعلی لپ تاپ خود هستید.

خوب ترین بخش آن این هست که شما توان دارید به لوکیشینی غیر از کشوری که در آن سکونت دارید متصل شوید. شما توان دارید وی پی ان را هم به صورت رایگان و هم غیر رایگان دانلود کنید. طبیعتاً نسخه غیر رایگان خصوصیات بیشتری را دارا هست.

چیزی که با اهمیت هست این هست که وی پی ان شما، چه رایگان و چه پولی، این اذن را به شما بدهد که لوکیشن خود را تغییر دهید. اگر نمی خواهید از VPN استفاده کنید، خوب ترین کار این هست که وبسایت محلی شرکت هواپیمایی مد نظر خود را چک کنید.

به طور مثال به جای اینکه به سایت کلیدی شرکت هواپیمایی مراجعه کنید، سایت فارسی (و رسمی) همان شرکت هواپیمایی را ارزیابی کنید. اخطار: قبل از اینکه بلیت خود را با تغییر لوکیشن خود با استفاده از VPN خریداری کنید یا اینکه مستقیماً وبسایت محلی شرکت هواپیمایی را جستجو کنید، به شرایط استفاده نوشته شده روی بلیت توجه کنید. بعضی از بلیت ها تنها برای ساکنین هر کشور خاص موجود می باشند.

۲٫ از حالت Incognito روی مرورگر خود استفاده کنید و رد پای خود را بپوشانید بلیط چارتر مشهد

البته این مبحث به ندرت پیش می آید، ولی اگر چنین شرایطی قید شده بود، آن بلیت را نخرید.

از حالت Incognito روی مرورگر خود استفاده کنید و رد پای خود را بپوشانیداگر از VPN استفاده می کنید، این مورد را نادیده بگیرید و مستقیماً به سراغ نکته بعدی بروید.

کوکی هایی که شما را به دام می اندازند:

علاوه بر این در نظر دارا باشید که تاثیرگذاری این تکنیک کاملاً مورد بحث هست و اثبات اثربخشی کامل آن کار سختی هست.

با این وجود، انجام این کار ضرری ندارد و بد نیست آن را انجام دهید، چون که شاید برای شما پاسخ دهد. تا کنون دقت کرده اید که هر چه زیادتر درباره پروازی جستجو می کنید، نرخ ها هم زیادتر می شوند؟ فکر نکنید که دیوانه شده اید! در واقعیت، بازاریاب ها امروزه از ابزارهایی پیچیده تر از هر زمان دیگری استفاده می نمایند و با کوکی ها (cookies) قصد دارند شما را به دام بیندازند.

کوکی ها مجموعه ای از داده ها می باشند که مشی شما را دنبال می نمایند و به شرکت های هواپیمایی کمک می کنند تا تمایل شما برای خرید بلیت را بسنجند. آنان با استفاده از کوکی ها نرخ را بالا می برند به این امید که شما اضطراب پیدا کنید و از بیم اینکه نرخ ها بالاتر از این نروند، به سرعت بلیت خود را رزرو کنید. برای مبارزه با این روش، این کار را انجام دهید: مرورگر خود را در حالت incognito یا private قرار دهید. با این کار، یک پنجره جدید برایتان باز می شود که اذن می دهد به صورت خصوصی جست و جو کنید.

این مطلبو از دست ندید!  مجوز پرواز‌های اربعین صادر شد

۳٫ از خوب ترین موتورهای جستجوی ویژه بلیت هواپیما نهایت استفاده را ببرید

از آنجایی که هر بار که پنجره اینکاگنیتوی تازه ای باز می کنید کوکی ها از ابتدا دو مرتبه ست می شوند، در نتیجه هر جستجویی که قبلاً انجام داده بودید را دو مرتبه باید تکرار کنید.

تمام پنجره های مرورگر خود را ببندید، پنجره اینکاگنیتوی تازه ای باز کنید و جستجوی تازه ای برای بلیت پرواز مد نظر خود انجام دهید.
از خوب ترین موتورهای جستجوی ویژه بلیت هواپیما نهایت استفاده را ببریدبه طور آسان اگر بخواهیم بگوییم، بدون این موتورهای جستجو شانس شما برای پیدا کردن بلیت ارزان هواپیما بسیار کم هست. این موتورهای جستجو از الگوریتم هایی منحصر به فرد استفاده می نمایند و مقادیر فراوان داده را پردازش می کنند که آنان را قادر می سازد تا گزینه های بسیاری برای پروازی که به دنبالش هستید را به شما عرضه دهند: شرکت های هواپیمایی، زمان های سفر و رسیدن، برنامه عزیمت و البته نرخ های متمایز.

۴٫ درباره تاریخ های پرواز خود منعطف باشید

در هنگام خرید بلیت های ارزان هواپیما، این موتورهای جستجو خوب ترین دوستان شما می باشند. پس از اینکه بلیت مد نظر خود را از طریق موتورهای جستجو یافتید، شما را به صفحه ای بیرونی ارجاع می دهند که در آنجا توان دارید بلیت خود را رزرو کنید.

افسانه های اشتباه:

• « من جمله خوب ترین موتورهای جستجوی پرواز میتوان به سایت های Skyscanner و Momondo و Google Flights اشاره نمود. درباره تاریخ های پرواز خود منعطف باشیدیک چیز که در هنگام جستجو برای بلیت ارزان هواپیما باید در نظر دارا باشید این هست که انعطاف پذیر باشید.

• « توان دارید از هر وسیله و هر سفارش ای که وجود دارد استفاده کنید، ولی اگر انعطاف پذیر نباشید، پیدا کردن بلیت ارزان بسیار پیچیده خواهد گردید.کانال بلیط ارزان هواپیما

خوب ترین وقت برای سفر با هواپیما چه زمانی هست؟

• «سفر کردن در روزهای سه شنبه، چهارشنبه یا شنبه ارزان تر است»: با وجود اینکه این فرض را تا حدودی میتوان تأیید کرد، ولی نمی شود آن را به همه پروازها تعمیم داد. سفر با هواپیما در این روزها آسان تر هست چون که تقاضای کمتری وجود دارد. به این معنی که اگر برای پرواز شما تقاضای کمتری در روز جمعه وجود داشته باشد، امکان دارد که بلیت هواپیمای شما نیز ارزان تر از روزانه دیگری در هفته باشد. • «جمعه ها و یکشنبه ها گران ترین روزها برای خرید عزیمت هوایی است»: در اینجا نیز، این فرض به صورت کلی درست هست چون که بیشتر مردم در این دو روز عزیمت می کنند. هر چه اشخاص بیشتری بخواهند در تاریخ یکسانی عزیمت کنند، بلیت هواپیما نیز گران تر می باشد: مسئله، عرضه و درخواست ها هست.

اهتمام کنید از پرواز در روزهای پرازدحام اجتناب کنید. اگر قصد دارید در آخر هفته یا تعطیلاتی با اهمیت سفر کنید، یا بلیت خود را بسیار زود رزرو کنید و یا انعطاف دارا باشید. گاهی وقت ها رزرو کردن بلیت هواپیما یک روز دیرتر یا یک روز زودتر شاید موجب شود که چند صد هزار تومان پس انداز کنید.

انعطاف پذیری یکی از کلیدی ترین مباحث برای پیدا کردن بلیت های ارزان هواپیما هست…