گروه: سبک زندگی
تاریخ: ۱۵:۵۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
روش اداره موقوفات ضروری هست برای مردم واضح سازی شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، حجت‌الاسلام و‌المسلیمن اسماعیل‌پور رضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار گردید اظهار داشت: شعار کلیدی نماز جمعه دعوت به تقوا هست. امام […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، حجت‌الاسلام و‌المسلیمن اسماعیل‌پور رضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار گردید اظهار داشت: شعار کلیدی نماز جمعه دعوت به تقوا هست.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه در همه امور ضروری هست خدا را در نظر گرفت، اظهار داشت: با مردن کار انسان‌ها شروع می‌شود که قبل از آن ضروری هست مسیر را به‌خوبی سپری کرد.

وی با اشاره به اینکه شعارهای ما در نماز دعوت به تقوا و دعوت مردم به تقوای الهی هست، عنوان داشت: مومنان با درجات بالای عرفانی احتیاج زیادتری به تقوای الهی دارند. 

 امام جمعه موقت رشت با اظهار اینکه مردم از صدر اسلام  تلاش کردند که از پیامبر اسلام (ص) شیوه زندگانی را یاد بگیرند گفت: سیره‌نویسی با شیوه زندگانی پیامبر اسلام (ص) شروع گردید.

پور رضا با اشاره به اینکه خدا بزرگ‌ترین فرشته خود را در کنار پیامبر (ص) قرار داد اظهار داشت: کم وزن زندگانی پیامبر اکرم (ص) از بچهی بدون هیچگونه خطای بود تا مسیر و رسم صحیح زندگانی در وی نهادینه گردد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی برداشت کسی از معارف مذهبی هست، اظهار داشت: زهد و پارسایی ضروری هست در جامعه صحیح تصریح گردد تا در آن انحراف رخ ندهد. 

 پوررضا با اظهار اینکه پیامبر اسلام (ص) راهنمای همه انسان‌هاست، گفت: دین دار واقعی وفادار به پیامبر اکرم (ص) هست و در مسیر اسلام قدم برمی‌دارد تا بتواند به سرمنزل مقصود برسد.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه در موقع خطبه‌های نماز جمعه نباید سخن کرد اظهار داشت: این کار از جنبه اسلام مکروه هست و ضروری هست از انجام چنین کاری در موقع خطبه‌های نماز جمعه اجتناب کرد.

امام جمعه موقت رشت با اظهار اینکه هفته قبل یک زمین لرزه در کرمان 436 نفر جان باخت خوردند و شمار فراوانی زخمی گردیدند گفت: دولت و مردم در حال مساعدت کردن به زلزله زدگان می باشند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه  در مورد وقف ضروری هست شفاف‌سازی گردد عنوان داشت: ضروری هست به شیوهی عمل گردد که مردم به اوقاف اعتماد کنند تا مردم بتوانند با خیال راحت وقف کنند.

امام جمعه موقت رشت با اظهار اینکه نخست وزیر لبنان در بیرون از کشورش کناره گیری داده هست افزود: این مسایل نشان می‌دهد که کشورهای مزدور با یکدیگر مبتلا درگیری شده‌اند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه درباره خطبه‌های نماز جمعه منصوب حاکم اسلامی هست عنوان داشت: مقید بودن به اظهارات رهبر انقلاب اسلامی یک افتخار هست.