گروه: زنان
تاریخ: ۲۱:۵۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
روزی که کِی شیوه در منزل سبزاندیشان میهن گریست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل پوروطن، ۶۷ ساله، در بندر انزلی‌ زندگانی می‌کند. اینجایی را که می‌بینید یک منزل هست و من با بچه‌هایم در این خانه‌ زندگانی می‌کنم. ۶۷ » » بچه‌های تحت سرپرستی اسماعیل پوروطن علاوه بر گیلان، از تهران، آذربایجان، خوزستان و کردستان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل پوروطن، ۶۷ ساله، در بندر انزلی‌ زندگانی می‌کند.

اینجایی را که می‌بینید یک منزل هست و من با بچه‌هایم در این خانه‌ زندگانی می‌کنم. ۶۷ » » بچه‌های تحت سرپرستی اسماعیل پوروطن علاوه بر گیلان، از تهران، آذربایجان، خوزستان و کردستان هم می باشند.

او با حکم دادستان انزلی مجوز حفظ از بچه‌های بی‌سرپرست، بدسرپرست و خیابانی را در منزل سبزاندیشان میهن دارد. « «موسسه خیریه کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست سبزاندیشان وطن» عنوان تام خانه‌ای هست که پوروطن و بچه‌هایش در آن زندگانی می‌کنند؛ خانه‌ای در منطقه طالب‌آباد در بندر زیبای انزلی.

۱۶ ۱۶ پسر در این منزل زندگانی می‌کنند. پسرها تا قبل از ازدواج در این منزل زندگانی می‌کنند. پدر مهربان به بعد از ازدواج‌ بچه‌هایش نیز تفکر کرده هست. آ آنان خانه‌دار می‌شوند، هم حالا هم منزل دارند ولی خانه‌ها به رهن و کرایه رفته‌اند چون فعلا ضروری نیست بچه‌ها در منزل خودشان زندگانی کنند.

  سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ۲ بار به منزل سبزاندیشان میهن رفته هست. کِی‌روش بار اول از دیدن بچه‌های بی‌سرپرست به گریه افتاد. بار دوم یکی از متمولین فوتبال‌دوست را همراه خود برد. از او خواست چنین خانه‌ای بسازد، از بین بچه‌ها فوتبالیست تربیت کند، با جابه جایی آنان به تیم‌ها هزینه‌های حفظ بچه‌ها جبران می شود ولی مرد متمول فوتبال گفت من این کاره نیستم. »

نتیجه عکسی برای موسسه سبزاندیشان وطن

می‌پرسم آیا سازمان‌ها با شما مشارکت می‌کنند؟

_

در طول حرف‌هایش، از عبارت «بچه‌های من» استفاده می نماید حتی نمی‌گوید بچه‌ها.

چه سببی دارد اسماعیل پوروطن در این زمانه از جیب خود برای بچه‌های بی‌سرپرست پدری کند، نه یکی، دو بچه؛ لکن ۶۷ بچه که ۱۷ نفر آنان دخترهای بالای ۲۰ سال می باشند. می‌گوید: برای خداوند این کار را می‌کنم.

۷ ۷ سال از بنای خانه‌ای می‌گذرد که هم حالا یک شهر آن را به نام منزل سبزاندیشان میهن می‌شناسند. پدر مهربان بچه‌های بی‌سرپرست، خانه پدر مهربان بچه‌های بی‌سرپرست، خانههای فراوانی شهر داشت به چه سبب که حرفه او ساختمان‌سازی بود. ۵ ۵ باب منزل و یک باب مغازه‌اش را فروخت و منزل سبزاندیشان میهن را با ۱۰۸۵ متر زیربنا ساخت. چند خانه‌اش را نیز اذن داده هست.

کارکنان موسسه همگی خانم‌ها می باشند. آ آقای پور‌وطن معتقد هست بچه‌های این منزل پسرها می باشند و پسر بر بر اساس مرسوم با مادر درد دل می‌کند، به همین سبب خانم‌ها را استخدام کرده‌ام.

او تاکید فراوانی به درس خواندن بچه‌هایش دارد. از ۱۷ دختر بالای ۲۰ سال که تحت سرپرستی اسماعیل پوروطن زندگانی می‌گذرانند ۱۱ نفر در سمنان، دامغان، شاهرود و تنکابن دانشجو می باشند. ..

آ آقای پوروطن می‌گوید: «بچه‌های من منحصرا یک بار در کنکور شرکت می‌کنند، به چه سبب که همگی دانش‌آموز ممتاز می باشند و همان یک بار در کنکور قبول می‌شوند.»

ولی آقای پوروطن این امکان را برای بچه‌ها فراهم کرده هست در ماسال، شاندرمن، پره‌سر، رضوان‌شهر و اردجان جایی برای زندگانی و درس خواندن دارا باشند. موسسه سبزاندیشان میهن، خانه‌ای هست که پسرها تا گرفتن دیپلم در آن زندگانی می‌کنند. بعد از گرفتن دیپلم پسرها به خانه‌ای جابه جا می‌شوند که نزدیک دریا هست. می‌گوید: «هدفم این بود بچه‌ها هر پنجره‌ای را که باز می‌کنند دریا را نگاه کنند.»

در دستاورد خانه‌ای در انزلی خریدم که پنج پنجره دارد و هر پنجره رو به دریا باز می‌شود. آ» دخترها در پانسیون‌هایی زندگانی می‌کنند که با اقوام نزدیک‌شان هماهنگ شده هست.»

آقای پوروطن می‌گوید: «دخترها را به دایی، عمو و عمه‌هایشان سپرده ام و در پانسیون زندگانی می‌کنند. »

» اسماعیل پوروطن پسران و دخترهای تحت سرپرستی خود را برادر و خواهر شرح می‌کند و می‌گوید:« این‌ها برادر و خواهر می باشند.»

» پیش از بازنمایی منزل سبزاندیشان میهن، آقای پوروطن سالانه دست کم ۶ ماه از سال را در اروپا نزد دخترانش می گذراند؛ دخترهایی که در نیکوکاری پدرشان همراه می باشند. حالا او و بچه‌هایش سالی یک ماه مسافرت می‌کنند.

_

انتهای پیام /