تاریخ: ۱۰:۰۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه پیمان : جدیت زمانی قمی در راه خدمت به یزد

در این مطلب آمده هست: «تعطیلات نوروز در یزد حضور دارم و به صورت سرزده از همه بخش ها و کمیته ها بازدید می کنم؛ باید مسئله نظارت بر نرخ ها بسیار جدی گرفته گردد.» » اینها قسمتی از گفت وگو های محمود زمانی قمی استاندار یزد در نشست موخر ستاد اجرایی خدمات سفر استان […]

در این مطلب آمده هست: «تعطیلات نوروز در یزد حضور دارم و به صورت سرزده از همه بخش ها و کمیته ها بازدید می کنم؛ باید مسئله نظارت بر نرخ ها بسیار جدی گرفته گردد.» » اینها قسمتی از گفت وگو های محمود زمانی قمی استاندار یزد در نشست موخر ستاد اجرایی خدمات سفر استان هست.
زمانی قمی در مدت زمان کم حضور خود به عنوان استاندار یزد به صورت واضح نشان داده که با جدیت در پی کاوش فعالیت ها، برنامه ریزی و سامان دادن به امور متفاوت در راه خدمت به مردم دارالعباده و دارالعلم یزد هست.
وی که ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۶ به عنوان سیزدهمین استاندار یزد معرفی شد، ساعتی بعد از معارفه، در اولین نشست کاری خود در جمع فعالین اقتصادی استان اعلام نمود که هیچ دستگاه خدمات رسان، حق قطع خدمات در صنعت های را ندارد و نباید به دستاویز بدهی، آب، برق و گاز صنعت های قطع گردد.
در حقیقت استاندار یزد با این اظهار نظر جدی در اولین نشست، به خوبی نمایش داد که با مسئولان استان شوخی ندارد و به هیچ عنوان اذن وقفه در فعالیت های متفاوت من جمله امور اقتصادی را نمی دهد.

در ۲ ماه و نیم گذشته مصداق های متعددی از جسارت، جدیت و کوشش استاندار یزد در عین مردمی بودن او رویت شده که نشان از اراده جدی زمانی قمی در راه خدمت به مردم یزد هست؛ به به صورتی که حتی میتوان گفت اگر دلسوزی و احساس وظیفه وی که اصالت یزدی ندارد زیادتر از بعضی مسئولان محلی نباشد کمتر از آنان نیست.
استاندار یزد تاکید بسیاری روی نظم و حضور به موقع مسئولان در نشست های متفاوت دارد و مسئولان استان به اهمیت این مبحث به خوبی آگاهند؛ چون که ممکن است دیرکرد آنان به نرخ ممانعت از حضورشان در نشست تمام گردد.
استفاده از گوشی و شبکه های اجتماعی در کشورمان بسیار فراوان شده و برای مثال گفته می گردد بیشتر از ۴۰ میلیون ایرانی از اپلیکیشن تلگرام استفاده می کنند؛ در نشست موخر ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد، اعضای شرکت کننده به غیر از خبرنگاران از آوردن گوشی به نشست منع گردیدند.
بی شک چنین راهکارهایی با هدف توجه دادن بیشتر از پیش مسئولان به مسائل با اهمیت استان اتخاذ می گردد و استاندار یزد که نظم و انضباط در امور را ابتدا در سرلوحه کار خود قرار داده، کوشش می نماید مسئولان استان را بیشتر از پیش برای خدمت به مردم به تکاپو بیاندازد و ترغیب کند.
مدتی قبل در پی ممانعت از حضور بعضی خبرنگاران در چند نشست استانداری توسط بعضی عوامل این نهاد، استاندار یزد ضمن پشتیبانی قاطع خود از خبرنگاران گفت که هیچ کس حق ندارد مانع حضور رسانه ها در نشست های استانداری و مسئولان گردد.
به گفته زمانی قمی، هر خبرنگاری توان دارد در نشست ها استانداری در هر ساعتی با تمامی ابزارها خبری اعم از گوشی، دوربین و ضبط صوت حضور یابد و هیچ فردی حق ممانعت از ورود او را ندارد.
در حقیقت استاندار یزد با این سخنان دست خبرنگاران را هم برای کاوش فعالیت های مسئولان استان باز گذاشته و هرگونه شک و شبهه در مورد اعتقاد نداشتن به فضای باز و عملکرد رسانه ها را پاک کرده هست.
ارزیابی اجمالی فعالیت ها و نشست های برگزار شده در استان در ماه های موخر و علاوه بر این سخنان جدی استاندار در این نشست ها نشان می دهد که با اهمیت ترین برنامه استان در دولت دوازدهم بالا بردن وضع اقتصادی، تولید و اشتغال هست.

این مطلبو از دست ندید!  شمع ها یکی از عاملان تولید گاز های گلخانه ای می باشند

زمانی قمی علاوه بر دیدارهای مردمی که روزهای یکشنبه هر هفته برگزار می گردد، ۱۱ دی ماه نیز با حضور در مرکز سیستم الکترونیکی مردم و دولت استانداری یزد (سامد) علاوه بر بازدید از بخش های متفاوت این مرکز، طی ۲ ساعت به تلفن های مردمی جواب داد و دستورهای لازم را برای پیگیری و برطرف مشکلات مردم صادر نمود.

با توجه به غنای استان یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاحالا پنج اثر استان دربردارنده بافت تاریخی شهر یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در میراث جهانی سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی یونسکو (یونسکو) به ثبت دست یافته هست.
استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و ۶هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاحالا، یکهزار و ۸۵۰ اثر به ثبت ملی دست یافته هست.
یزد در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی هست، به شکلی که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را کانون توسعه استان قرار داد.
در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶، ۹۶هزار و ۳۰۰ گردشگر خارجی به این استان سفر کردند که این تعداد در همسنجی با مدت همانند سال گذشته ۳۴ درصد افزایش نشان می دهد.
پارسال، ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ گردشگر خارجی یزد را به عنوان مقصد سفر خود به ایران برگزیدند که از این تعداد، ۷۳ هزار نفر ذی ربط به ۹ ماهه سال گذشته بود.

روزنامه پیمان یزد به مالک امتیازی و مدیر مسئولی محمد مسعود ارکان به عنوان اولین روزنامه یزد در گستره استانی منتشر و توزیع می گردد.
استان یزد ۱۵۳ رسانه دارای مجوز دارد که از این تعداد ۱۱۴ مجوز برای نشریات مکتوب، ۲۶ مجوز برای رسانه های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ۱۳ مجوز برای رسانه های الکترونیک – غیربرخط صادر گردیده هست.
۷۵۳۲/ ۲۰۴۷/ دریافت سعید صادقی مقدم** انتشار: عباسقلی اشکورجیری
irnayazdd@