تاریخ: ۵:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
رود "بشار" خشک شد؛ محیط زیست و آب منطقه ای خود را به خواب زده اند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، رود بشار سالیانه بیشتر از ۱٫۵ به تبع این تصمیم دولت و اعلام وزیر نیرو شرکت‌های آب منطقه‌ای در استان‌ها این تصمیم را نیز رسانه‌ای کردند تا جایی علی داودی‌مهر ۲۸ فرودین ماه سال کنونی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم وضع مراجع […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج،

رود بشار سالیانه بیشتر از ۱٫۵

به تبع این تصمیم دولت و اعلام وزیر نیرو شرکت‌های آب منطقه‌ای در استان‌ها این تصمیم را نیز رسانه‌ای کردند تا جایی علی داودی‌مهر ۲۸ فرودین ماه سال کنونی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم وضع مراجع آبی استان را بحرانی می‌داند و می‌گوید: کشت فرآورده ها آب‌بر من جمله برنج، ذرت و هندوانه ممنوع هست.

وی بیان کرد: کشت فرآورده ها آب‌بر از طریق چاه و آب‌های سطحی من جمله برنج، ذرت و هندوانه در این استان ممنوع بوده و کشاورزان باید نسبت به تغییر پروانه خود اقدام کنند.

اما در بیخ گوش شرکت آب منطقه‌ای و محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به سبب برنج‌کاری رود "بشار" در حال جان دادن هست ولی مسئولین و متولیان امر در خواب خرگوشی خود فرو رفته و یا شاید خود را به خواب زده‌اند زیرا کسی که خواب باشد امکان بیدار کردنش وجود دارد ولی کسی که خود را به خواب زده نمی‌توان از خواب بیدارش کرد.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویری از طبیعت سرسبز و بهاری در روستای درکه

در کنار پل اول و دوم بشار یاسوج برنج‌کاران با ایجاد کانال‌های انحرافی مانع جاری شدن بشار شده‌اند تا جایی که قطره‌ای آب از پل اول و دوم تا پل سوم و پایین تر از آن چشم نمی‌بیند و به صورت حتم این اقدام کشاورزان علت خسارت‌های به آبزیان نیز شده هست.

مسئولین محیط زیست و آب منطقه‌ای باید جواب دهند که چه طور وقتی در مدیریت وظیفه ها محوله در مرکز استان که هر شهروندی همه روزه این تخلف را می‌بیند، مانده‌اند می‌توانند پاسخگوی مناطقی دور دست و محروم من جمله دیشموک و پادشاه غالب باشند.

علی رغم تماس‌های متعدد خبرنگار تسنیم با مسئولین شرکت آب منطقه‌ای و مراقبت محیط زیست در استان کهگیلویه و بویراحمد موفق به انجام گفت و گو نشدیم.