گروه: اخبار
تاریخ: ۲:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
روایت یک فرمانده سپاه از جریان نابود شدن داعش

یکی از نعمات جمهوری اسلامی نعمت پرچمداری کور کردن این فتنه ها و بردوش کشیدن آزادی ملت ها و مبارزه با امریکاست. این فرمانده سپاه قدس دنبال کرد: افتخار ما این هست که خدا به ما توفیق داد پرچم مبارزه با بزرگ ترین دشمنان خدا را بر دوش می کشیم. داعش یک ماموریت بزرگ داشت […]

یکی از نعمات جمهوری اسلامی نعمت پرچمداری کور کردن این فتنه ها و بردوش کشیدن آزادی ملت ها و مبارزه با امریکاست.

این فرمانده سپاه قدس دنبال کرد: افتخار ما این هست که خدا به ما توفیق داد پرچم مبارزه با بزرگ ترین دشمنان خدا را بر دوش می کشیم. داعش یک ماموریت بزرگ داشت و آن این بود که سرزمین های اسلامی را به اشغال دشمنان درآورد، ماموریت های دیگر آن نیز تهیه امنیت اسرائیل، ایجاد فتنه در جهان اسلام نیز از دیگر ماموریت های این گروه بود.

باقری افزود: داعش ماموریت یافت که مجددا امریکایی ها را به این منطقه برگرداند.

این فرمانده سپاه قدس با اظهار اینکه آنان به این موجود خبیث رسیدند، بیان کرد: این ها شمه ای از جنایت های این هاست. واقعا بعضی جنایت های این ها قابل اظهار نیست و در تاریخ هم چنین چیزی سراغ نداریم.

باقری اضافه کرد: مبارزه با داعش سه رکن کلیدی داشت. اول درایت و حکمت مقام معظم رهبری هست که بنیان مبارزه با داعش را گذاشت. آ آن روزی که داعش به چند کیلومتری مرز ما و بغداد و اطراف کربلا و نجف دست یافته بود، اگر حکمت مقام معظم رهبری نبود، این وضع امروز را نداشتیم. ۱۰  

 این فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه این مبارزه صرفا با محاسبات عادی صورت نمی گرفت، گفت: پس خدا و تمسک به شهدا و سیدالشهدا و رسالت ما کجا می رود؟ این ها ۴۰ درصد دو کشور را گرفتند و یک دولت با ارکان تام تشکیل دادند. بعضی می اظهار کردند بروید با این ها مذاکره کنید. داعش سه مشخصه دارد که هیچ گروه دیگری در تاریخ نداشته هست.

بعنوان مثال این ها ۳۰۰۰ نفر را گرفتند و همه آنان را گردن زدند که جنازه آنان امروز در حال کشف شدن هست. این ها را با خدعه گرفتند. آ

این فرمانده سپاه قدس اضافه کرد: سومین مشخصه این ها این بود که برای هیچ گروهی جز خود نیز موجودیتی قائل نبودند. به آنان نیز گفتند یا بیعت کنید یا کشته شوید. این مسایل در هیچ گروه و روندی در حال و سابق دیده نشده هست.

ریاست اداره اطلاعات عربستان، بندر بن سلطان، در همان وقت فرمان داد زندانیان جنایت کار، هر کدام که حاضر هست به داعش بپیوندد، از زندان آزاد گردد و این ها را به طرف داعش فرستادند. بعضی دیگر از کشورها نیز این کارها را انجام دادند.

سردار باقری افزود: کشورهای اروپایی نیز طریق را باز کردند بدون اینکه یک مرتبه پلیس اروپا مانع اعضای این گروه به ملحق شدن به داعش گردد. تاکنون کار فراوانی قصد دارد تا ماهیت داعش به صحیحی نشاخته گردد. امروز یکی از اتهاماتی که مستمسک تحریم بر بر علیه جمهوری اسلامی شده این هست که از گروه های پایداری پشتیبانی داشته ایم.

این ها هیچ مسئله ای به جنبه مالی نداشتند و نفت عراق و سوریه را در اختیار داشتند و صادر می کردند. نفت ۷۰ دلاری را از داعش ۴۰ دلار می خریدند و صرفا فردی که خریدار این نفت بود، اسرائیل بود.

این فرمانده سپاه قدس گفته بود: اینکه به چه سبب امریکایی ها به مبارزه داعش آمدند، به این دلیل بود که قصد داشتند داعش را اداره کنند. هنگامی که داعش به بغداد نزدیک گردید، دولت عراق با امریکا قرارداد امنیتی داشت و ضروری هست به عراقی ها مساعدت می کردند. بر همین مبنا ۶ ماه دیرکرد کردند تا شاید داعش به اغراض خود برسد، هنگامی که ما ۱۵۰ کیلومتر داعش را از مرزهای خود دور کرده و بخشی از منطقه های اطراف بغداد را آزاد کرده بودیم، امریکایی ها وارد گردیدند و کنار موصل حوصله کردند اما نگاه کردند بنای ما برچیدن تومار داعش هست.

سردار باقری با اظهار اینکه امریکایی ها هیچگاه عملیات صحیحی در مبارزه با داعش انجام ندادند، گفت: امریکایی ها در عملیات موصل بنا داشتند ۷۰۰۰ داعشی را از موصل فراری دهند تا در بیابان های سوریه و عراق عملیات انجام دهند.

وی دنبال کرد: بعدا بخشی از این ها را با هلیکوپتر رهایی دادند و به کشورهای منطقه بردند. این ها احتیاج به داعش داشتند زیرا ضروری هست ماموریت خود را انجام می داد. نقشی که سردار سلیمانی در عملیاتی کردن فتوای مرجعیت و تدابیر مقام معظم رهبری داشت، بی بدیل هست.

این فرمانده سپاه قدس دنبال کرد: اینکه فتوای مرجع شیعه و دستورات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، کار هر فردی نیست.

سردار باقری افزود: هر فردی به نحوی دنبال این بود که این کار نشود. انگلستانی ها به عراق رفتند و گفت وگو کردند که کار ایران در سازماندهی حشد الشعبی منتج به نبرد درونی می گردد. سفیر ما گفت هنگامی ارتش عراق توان مبارزه ندارد، دولت عراق چه راهکاری دارد؟ این ها مانع تراشی بود. صرفا فردی که محکم ایستاد سردار سلیمانی بود.

معیت دولت های عراق و سوریه واقعا مطلوب بود. کارشکنی های فراوانی صورت می گرفت.

سردار باقری افزود: در بعضی جبهه ها افسران این ها می گفتند اگر شما هستید، ما هستیم ولو اینکه منحصرا دو رزمنده باشیم. این فرماندهی و درایت کار شوخی نبود. امروز ما به نقطه ای دست یافته ایم که در اوج ابهت سخن می زنیم.

این فرمانده سپاه قدس متذکر گردید: امروز داعش از بین رفته و برنامه ای که برای تجزیه این کشورها شروع شده بود، باخت. امروز امریکایی ها به نقطه ای دست یافته اند که عنوان می کنند تمام برگه های آنان در برابر جمهوری اسلامی به اتمام دست یافته و مسایل لبنان نیز متاثر از سرشکستگی آن هاست.