تاریخ: ۱۴:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، جواهر دشتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: یک قطعه گورکن در روستای عین الشیخ سیاهکل زنده گیری و در طبیعت رهاسازی شد. وی افزود: اهالی روستای عین الشیخ بخش دیلمان این شهرستان این گورکن که زخمی بود را […]

رهاسازی یک قطعه گورکن در سیاهکلبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، جواهر دشتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: یک قطعه گورکن در روستای عین الشیخ سیاهکل زنده گیری و در طبیعت رهاسازی شد.

وی افزود: اهالی روستای عین الشیخ بخش دیلمان این شهرستان این گورکن که زخمی بود را تیمار و پس از آن به ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل دادند.

رئیس محیط زیست سیاهکل اظهار داشت: طبق گزارش واصله و تماس تلفنی یکی از علاقه‌مندان به حیات وحش مبنی بر حضور یک قطعه گورکن در محوطه مسکونی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل با مراجعه به محل و آرام سازی حیوان، نسبت به زنده گیری آن و سپس رهاسازی در منطقه زیستگاهی این گونه، اقدام کردند.

جواهر دشتی ضمن قدردانی از طبیعت دوستان و کسانی که در حفظ گونه‌های خدادادی و عرصه‌های طبیعی همکاری می‌کنند، تصریح کرد: ماموران حفاظت محیط زیست سیاهکل این گورکن را در طبیعت جنگلی روستای عین الشیخ بخش دیلمان رها کردند.

گورکن، جانور مهره‌دار همه‌چیزخوار از خانواده راسویان است.

گورکن‌ها به طور کلی موجوداتی بی‌آزارند و با وجود دندان‌های قوی بیشتر از طعمه‌های کوچک و گیاهان تغذیه می‌کنند.