رفتینگ در بام ایران توسعه می یابد/ راه اندازی ۱۰ باشگاه قایقرانی

0
اشتراک

رفتینگ در بام ایران توسعه می یابد/ راه اندازی ۱۰ باشگاه قایقرانی

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری با دارا بودن پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان ازجمله رودخانه‌های فراوان، ارتفاعات و کوهستان‌های بلند و…، بستری مناسب برای توسعه گردشگری ماجراجویانه در کشور است.

قایق‌سواری بر روی آب‌های خروشان یا رفتینگ یکی از ورزش‌های  ماجراجویانه‌ای است که در این استان رواج یافته و موجب جذب گردشگر  شده است.

قایق‌سواری در آب‌های خروشان، یکی از رشته‌های ورزشی و توریستی پرهیجان در جهان است که علاقه‌مندان زیادی دارد، قایقرانان حرفه‌ای باید سعی کنند در میان امواج خروشان رودخانه، بامهارت و فن‌های خود از میان آب‌های پرتلاطم به‌سلامت عبور کنند.

رفتینگ یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های گردشگری بوده و شرکت‌های بسیاری در سراسر دنیا به‌صورت تخصصی اقدام به طراحی و اجرای این‌گونه سفرها می‌کنند.

در رفتینگ، مسافران سوار بر قایق‌های مخصوص، ضمن لذت بردن از هیجان رویارویی با امواج رودخانه‌ها، از میان جنگل‌ها، کوه‌ها، دشت‌ها، مزارع، روستاها و … گذر کرده و به تماشای مناظری می‌نشینند که با هیچ وسیله دیگری میسر نیست.

هر شخصی که دوستدار هیجان است می‌تواند به‌عنوان عضوی از گروه قایقرانان با استفاده از تجهیزات ویژه و با کمک راهنما این کار را تجربه کند و به همین دلیل رفتینگ روزبه‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

در استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه جریان داشتن دو رودخانه بزرگ کارون و زاینده‌رود، چند سالی است که ورزش رفتینگ موردتوجه قرارگرفته است.

استقبال مسافران و گردشگران از این ورزش پر هیجان موجب شده که توسعه این ورزش در این استان روز به روز افزایش یابد. هم اکنون بیش از ۱۰ باشگاه رفتینگ در این استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند و با خرید قایق های مخصوص رفتینگ در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران هستند.

فعالیت باشگاه های رفتنیگ در این استان موجب افزایش گردشگر شده است

یکی از فعالان ورزش رفتینگ چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فعالیت باشگاه های رفتیkگ در این استان موجب افزایش گردشگر شده است.

حسینی تاکید کرد: این ورزش خاص بوده و نیازمند رودخانه خروشان است و این استان به خاطر داشتن رودخانه های خروشان یکی از بهترین استان ها برای توسعه این ورزش به شمار می رود.

وی تاکید کرد: توسعه ورزش رفتینگ و بهره گیری از رودخانه های زاینده رود و کارون موجب ایجاد اشتغال نیز شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون بسیاری از جوانان این استان در این بخش مشغول فعالیت شده اند و درآمد کسب می کنند.

وی بیان کرد: اجرای تورهای رفتین                                                                                                                                                                                                                                                                                                      گ در این استان و جذب گردشگر و علاقه مند توسط فعالان گردشگری و آژانس های گردشگری در شهرهای بزرگ از جمله تهران و اصفهان موجب جذب مسافر و گردشگر به این استان شده است.

۱۰ باشگاه رفتینگ در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند

مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر ۱۰ باشگاه رفتینگ در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند.

عبدالرحمان قاسمی عنوان کرد: ورزش رفتینگ طی چند سال گذشته در این استان رشد قابل توجهی داشته و زمینه برای توسعه این ورزش همچنان وجود دارد.

وی ادامه داد: رفتینگ یکی از ورزش های  پر فعالیت و هیجان انگیز به شمار می رود که در سطح کشور و جهان علاقه مندان بسیاری دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هم اکنون این استان به عنوان کمپ رفتینگ کشوری انتخاب شده است.

وی اظهار داشت: توسعه این ورزش موجب شناسایی ورزشکاران با استعداد شده و زمینه قهرمان پروری در این ورزش فراهم می شود.

شهرستان سامان به واسطه گذر رودخانه زاینده رود مورد توجه توسعه ورزش رفتینگ قرار گرفته است و باشگاه های مختلفی مجوز فعالیت در این شهرستان را دریافت کرده اندفرماندار شهرستان سامان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رفتینگ در شهرستان سامان یکی از پر طرفدارترین ورزش ها به شمار می رود.

سعید صالحی عنوان کرد: شهرستان سامان به واسطه گذر رودخانه زاینده رود مورد توجه توسعه ورزش رفتینگ قرار گرفته است و باشگاه های مختلفی مجوز فعالیت در این شهرستان را دریافت کرده اند.

وی تاکید کرد: هم اکنون جوانان بسیاری در این شهرستان در ارائه خدمات قایقرانی بر روی آب های خروشان زاینده رود فعالیت می کنند.

فرماندار شهرستان سامان بیان کرد: توسعه ورزش رفتینگ موجب افزایش مسافر و گردشگر به منطقه شده است.

وی ادامه داد: شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری یکی از مهمترین مراکز گردشگری این استان به شمار می رود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.