گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
رعایت قانون بنیادی ضامن حل و فصل مسائل حقوق شهروندی در کشور است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا اسدالله درویش امیری روز چهارشنبه در ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان اضافه کرد: بسیاری از چالش ها و ناهنجاری هایی که امروز در سطح جامعه رویت می گردد در دستاورد دقت نکردن به مباحث ارزشمندی همچون تهیه حقوق شهروندی و صیانت از حریم امنیت عمومی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا اسدالله درویش امیری روز چهارشنبه در ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان اضافه کرد: بسیاری از چالش ها و ناهنجاری هایی که امروز در سطح جامعه رویت می گردد در دستاورد دقت نکردن به مباحث ارزشمندی همچون تهیه حقوق شهروندی و صیانت از حریم امنیت عمومی و ارتقا امنیت اجتماعی هست.

درویش امیری به دستور حضرت امام علی (ع) به صاحب اشتر اشاره کرد و اضافه کرد: اگر این دستور را به عنوان منشور بنیادی حقوق شهروندی و صیانت از حریم امنیت عمومی قرار دهیم، هم به دین و هم به قانون اقدام کرده ایم.
وی به لزوم انجام بحث و عنوان کرد و گو های چالشی حول مسائل اجتماعی اشاره کرد و اضافه کرد: در بحث های غیر چالشی مسائل و مشکلات و ایرادات مخفی می ماند و گم می شود؛ بنایراین ضروری هست با عنوان کرد و گوی چند طرفه زمینه طرح مباحث را فراهم کرد.

استاندار زنجان در قسمت دیگری از اظهارات خود به سیاست حبس زدایی و صادر کردن احکام و مجازات جایگزین حبس اشاره کرد و عنوان کرد: حفظ مجرمان در زندان علاوه بر حجم محدود، خرج زا نیز هست لذا مجازات زندان ضروری هست آخرین مسیر حل و تنبیه باشد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی استان، دانشگاه علوم دکتری و خدمات بهداشتی و معالجهی، شرکت پخش نیروی برق و بیمه تندرستی استان به ترتیب به عنوان رده های اول تا سوم دستگاه های برتر در حوزه تهیه حقوق شهروندی ارائه گردیدند.
علاوه بر این جهاد کشاورزی، فرماندهی انتظامی و صدا و سیما مرکز زنجان نیز به عنوان دستگاه های برتر در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی( توسیع فرهنگ عفاف و حجاب) ارائه گردیدند.
۷۳۱۲/۶۰۸۵
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار یافتن دهنده: رویا رفیعی