تاریخ: ۱۴:۱۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
رعایت استانداردهای دنیای تولید کالا زمینه ساز پیشرفت صادرات

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از روشن خبر، برای آنکه  بتوانیم صادرات غیرنفتی برخوردار باشیم، ضروری هست با برنامه ریزی آینده نگر، کالای با کیفیت و انبوه تولید کنیم.   به خصوص اگر بخواهیم کالای خود را در بازار بین المللی ارائه کنیم، رعایت قواعد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از روشن خبر، برای آنکه  بتوانیم صادرات غیرنفتی برخوردار باشیم، ضروری هست با برنامه ریزی آینده نگر، کالای با کیفیت و انبوه تولید کنیم.

 

به خصوص اگر بخواهیم کالای خود را در بازار بین المللی ارائه کنیم، رعایت قواعد و استانداردهای بین المللی در موقع تولید، مبحثی غیر قابل پرهیز هست.

 

اما امروزه در کشور ما با دقت به فشارهای اقتصادی، متاسفانه بیشتر تولید کنندگان به منظور کاستن از خرج های خود، اهتمام در کم شدن کیفیت محصول پایانی خود دارند و شاید تنها چیزی که برای برخی از تولیدکنندگان مطرح نیست، رعایت قواعد و استانداردهاست .

 

رعایت استانداردهای بین المللی تولید کالا زمینه ساز پیشرفت صادرات

لیلا صادقی، مسئول قسمت نرمال و کنترل کیفیت ارگان پیشرفت و تجارت در مورد ارزش کیفیت و نرمال کالاهای صادراتی می گوید: هیچ کشوری نتوانسته هست بدون ارتقای زیرساخت های کیفیت به پیشرفت تجارت بویژه در قسمت صادرات دست یابد.

 

 

 

تولید کالا با کیفیت بین المللی امکان حذف یا تحریم ایران را برای جهان پرهزینه خواهد کرد

 

دکتر سید رضا میرعسکری ، عضو هیات علمی دانشگاه گیلان، در صحبت با روشن خبر، دکتر سید رضا میرعسکری ، عضو هیات علمی دانشگاه گیلان، در صحبت با ، در مورد دلایل عدم پیشرفت صادرات کشور گفت: در کشور ما تولید فرآورده ها با آینده نگری و سنجش مزیت نسبی تولید نمی توان.

این مطلبو از دست ندید!  تصویر روز نشنال جئوگرافیک؛ سفید در سفید

 

دکترای اقتصاد با اشاره به اینکه تنوع کالا در بحث صادرات خیلی ارزشمند هست، اضافه کرد: ما ضروری هست در مورد تمام کالاهایی که استعداد تولید انبوه داریم و آن کالا مزیت نسبی نیز دارد، برای صادرات آن برنامه ریزی کنیم.

 

میر عسکری به طور نمونه در مورد تولید ماشینی ملی در کشور اظهار داشت: خوب تر هست بجای تولید یک ماشینی ملی با کیفیت عالی، که تا به امروز منحصرا شعارش را داده ایم، قطعاتی از ماشین را با کیفیت بالاتر از استانداردهای بین المللی بسازیم، به طور مثال با دقت به استعداد بالا در پتروشیمی، تایرهای با کیفیت بالا تولید کنیم، به نوع ای که تمام خودروسازان بیایند از ایران خرید کنند.

 

 

 

 

با تمام این گفته ها ضروری هست اقرار کرد؛ تولید کنندگانی هم می باشند که حالا در حال تولید و صادرات کالا با قواعد نرمال بین المللی می باشند و نشان از حجم موجود در کشور هست.