تاریخ: ۱۸:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
رضایت ساکنان غوطه شرقی از برقرار کردن آتش بس و اهتمام آنها بر خارج راندن تروریستها از این منطقه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه چند روز پیش ایده کرد که دو روز سه و چهارشنبه (۷ و ۸ آذر ماه) در منطقه غوطه شرقی دمشق، که جزئی از منطقه های کاهش تنش در سوریه هست، آتش بس برقرار گردد. خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه چند روز پیش ایده کرد که دو روز سه و چهارشنبه (۷ و ۸ آذر ماه) در منطقه غوطه شرقی دمشق، که جزئی از منطقه های کاهش تنش در سوریه هست، آتش بس برقرار گردد.

خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم بعد از اینکه آتش بس در این منطقه برقرار گردید، به میان مردم ساکن این منطقه رفت تا از نزدیک از وضع مردم باخبر شده و این مساله را منعکس کند؛ هر چند که رسانه های معارض مدعی بمباران این منطقه از سوی نیروهای سوریه ای می باشند. 

  در ماه می سابق در ورودی غوطه شرقی، نیروهای نظامی روس، مقرهایی برای خود ایجاد کردند. ساکنان اظهار می کنند که بعد از این مساله، وضع زندگانی در این منطقه زیاد دگرگونی کرد؛ به چه سبب که نیروهای روس به غیر نظامیان مساعدت میکنند.

حسن یکی از شهروندان سوریه ای هست که قبل تر در راستای تجارت فعالیت داشته، اظهار داشت که بعد از اظهار آتش بس در این منطقه، آرامش بر آن حکمفرماست.

« «وضاح» راننده تاکسی در غوطه میگوید: «الان وضع مطلوب زیاد مطلوب شده هست. آ آرامش حکمفرماست…

درخواست تروریستهای معارض برای ایجاد پایگاه نظامی از طریق آمریکا

« روزنامه الوطن سوریه ولی گزارش داد که گروههای معارض تروریستی حاضر در غوطه شرقی دمشق همان طور در پی آتش افروزی در این منطقه می باشند.

این مطلبو از دست ندید!  قلعه پنهان ؛ جاذبه گردشگری زیر زمینی آرادان

«الکساندر ایوانوف» سخنگوی نیروهای روسی حاضر در پایگاه نظامی «حمیمیم» اطلاع داد که تروریستها رسما درخواست کرده اند که ایالات متحده در غوطه شرقی، پایگاه نظامی ایجاد کند.

ایوانوف این اقدام تروریستها را در چارچوب ناموفق کردن تلاشهای روسیه برای انتهاء بخشیدن به درگیری موجود در غوطه شرقی بررسی کرد.

«

«منذر منذر» از مدیران هیئت مدامی سوریه در ارگان ملت های تبیین کرد که علی رغم استمرار تنش، بمباران شهرها و منطقه های مسکونی و نوع ها نقضها از سوی گروههای تروریستی، دولت سوریه ولی همان طور جریان جابه جایی کمکهای آدم صمیمانه به این منطقه را ساده سازی می بخشد.

« منذر روز سابق در نشست شورای امنیت که حول سوریه بود تبیین کرد که زیادتر کمکهای آدم صمیمانه ای که قبل تر به غوطه ارسال شده بود، در چنگ تروریستهای حاضر در این منطقه های قرار دارد.

هر یک از این گروهک ها از جانب یکی از سمت های منطقه ای پشتیبانی می گردد.

منطقه غوطه، کمربندی از زمین های حاصل خیز و سبز کشاورزی هست که منطقه های جنوبی و شرقی شهر دمشق را محصور کرده هست.