تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به اصفهان؛ گردشگری صرفا راه پیشرفت اقتصادی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، فریدون الهیاری ظهر امروز در مرحله تعلیمی توانمند سازی تخصص های رانندگان تاکسی در حوزه خدمات گردشگری با اظهار اینکه امروزه گردشگری در دنیا از جایگاه زیاد مطلوبی بهره مند هست، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، فریدون الهیاری ظهر امروز در مرحله تعلیمی توانمند سازی تخصص های رانندگان تاکسی در حوزه خدمات گردشگری با اظهار اینکه امروزه گردشگری در دنیا از جایگاه زیاد مطلوبی بهره مند هست، اظهار داشت: از سال ۱۹۵۰ میلای تا به حال گردشگری در جهان مبتلا دگرگونی عظیمی شده به نوع ای که در فعلی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون گردشگر در دنیا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه گردشگری در بسیاری از کشورهای دنیا به یک مبحث عمومی مبدل شده هست، اضافه کرد: در همین زمینه کشورمان نیز که از نظر جاذبه های گردشگری جز ۱۰ کشور برتر دنیاست یکی از پر جاذبه ترین کشورها در حوزه گردشگری شمرده می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنعت ها دستی و گردشگری استان اصفهان اهتمام کرد: مسیرهای دیگر اقتصادی را تجربه کرده ایم و پیروزی های چشمگیری به دست نیاورده ایم، در صنعت پیشرفت نامتوازن سبب آلودگی در کلان شهرها گردید، در کشاورزی نیز به سبب بهره برداری بی رویه در مراجع آب به بن بست آمدیم در دستاورد ضروری هست به تفکر گردشگری باشیم.

الهیاری با اشاره به اینکه چند عامل من جمله حمل و نقل نقش بنیادی در حوزه گردشگری دارند، گفته بود: میراث فرهنگی کشور نیز این سیر را دنبال می کند، شهرها و خدماتی که در شهرها عرضه می گردد ۲ نوع می باشند خدماتی که مخصوص عموم شهروندان می گردد و دیگری اینکه امروزه بعضی شهرها شهرهای گردشگری ارائه می شوند و ضروری هست برخورداری یک سطح و استانداردهای اختصاصیی باشند تا بتوانند پاسخگوی احتیاج گردشگران باشند.

وی حول نقش ارزشمند گردشگری در اقتصاد اصفهان گفت: تا هم حالا گردشگران اصفهان زیادتر درونی بوده اند اما ضروری هست از این پس رویکردمان به طرف گردشگر خارجی زیادتر از سابق گردد.

رئیس کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق بازرگانی اصفهان افزود: برای پیشرفت صنعت گردشگری مجبوریم که به محدوده زیست ارزش بدهیم در دستاورد گردشگری یک صنعت فوق سبز هست، متخصص ها این حوزه گردشگری را عروس اقتصاد و گل بی خار اقتصاد می نامند. منفعت های صنعت گردشگری به اشخاص متوسط به پایین جامعه می رسد، مردم ضروری هست وقت شان را به پول مبدل کنند، اگر امروز تمام جا از گردشگری سخن می کنند به این سبب بوده که توان دارد بسیاری از مشکلات را حل کند.

رئیس کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق بازرگانی اصفهان اهتمام کرد: آراستگی اخلاقی و ظاهری در صورتی که از طریق بیشتر رانندگان رعایت گردد دیدگاه عمومی جامعه را به این شکل دگرگونی خواهد داد، رانندگان تاکسی سفرای کشورهای میزبان می باشند.

نایب ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این مراسم با اظهار اینکه امروزه گردشگری بعنوان یک مقوله زیاد ارزشمند مطرح هست، اظهار داشت: اگر بخواهیم گردشگری را یک زلزله در حال انجام بدانیم با یک ریشترهای پایینی به ما اخطار می دهد که اگر زیرساخت های تان را صحیح نکنید در ریشترهای بزرگتر دیگر مجال جبران نخواهید داشت.

نایب ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: در ۷ ماهه سال جاری بالغ بر ۴۲۰ هزار گردشگر خارجی وارد اصفهان شده اند در دستاورد ضروری هست نواقص احتمالی در حوزه گردشگری را برطرف کنیم و به قویتر کردن زیرساخت ها در این حوزه بپردازیم.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، مرحله تعلیمی توانمند سازی تخصص های رانندگان تاکسی در حوزه خدمات گردشگری دربردارنده مرحله های نقشه خوانی و راهنمایی با نقشه، آشنایی با صنعت ها دستی، آشنایی با کانون گردشگری تخت فولاد اصفهان، آداب برخورد با مسافر در صنعت گردشگری و آشنایی با محورها و جاذبه های گردشگری اصفهان برای رانندگان تاکسی برگزار می گردد.