تاریخ: ۱۸:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
رشد هزار درصدی صادرات ایران در طول ۱۵ سال

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از شهر قم، محمدرضا مودودی معاون پیشرفت صادرات کالا و خدمات ارگان پیشرفت تجارت اضافه کرد: نباید کشورمان در راستای صادرات صرفا به بازارهای سنتی همچون عراق و افغانستان منسوب باشد، لکن ضروری هست به سراغ بازارهای پیشرفته برویم و از ظرفیت‌ها در این زمینه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از شهر قم، محمدرضا مودودی

معاون پیشرفت صادرات کالا و خدمات ارگان پیشرفت تجارت اضافه کرد: نباید کشورمان در راستای صادرات صرفا به بازارهای سنتی همچون عراق و افغانستان منسوب باشد، لکن ضروری هست به سراغ بازارهای پیشرفته برویم و از ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده کنیم.

مودودی

وی دنبال کرد: در طول ۱۵ سال سابق میزان صادرات ایران هزار درصد رشد داشت، رقم صادرات کشورمان از چهار میلیارد دلار در سال ۱۳۸۰ به رقم ۴۴ میلیارد دلار طی سال‌های موخر دست یافته هست.

معاون پیشرفت صادرات کالا و خدمات ارگان پیشرفت تجارت اضافه کرد: ضروری هست اراده ملی برای افزایش میزان صادرات در بخش‌های متفاوت کشور به وجود بیاید.

مودودی

وی دنبال کرد: کمتر از ۳۰۰ بنگاه اقتصادی در کشور میزان صادراتشان به بیرون از ایران بالای ۱۰ میلیون دلار هست، در این راستا ضروری هست قسمت خصوصی کشورمان برای افزایش صادرات خودش را به روز کند.

معاون پیشرفت صادرات کالا و خدمات ارگان پیشرفت تجارت در انتهاء افزود: ضروری هست مسئولانی از جنس آینده، اداره را در قسمت اقتصادی به عهده دریافت کنند.

انتهای پیام/چ