تاریخ: ۱۸:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
رشد نرخ دلار باعث افزایش سود حاصل از صادرات کشاورزی می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،احمدرضا رییس زاده مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به نقش صادرات و نرخ دلار در فروش محصولات کشاورزی، گفت: میزان سودآوری کشاورزان و فروشندگان محصولات کشاورزی تولید داخل به صورت کامل به نرخ دلار و وضعیت صادرات بستگی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،احمدرضا رییس زاده مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به نقش صادرات و نرخ دلار در فروش محصولات کشاورزی، گفت: میزان سودآوری کشاورزان و فروشندگان محصولات کشاورزی تولید داخل به صورت کامل به نرخ دلار و وضعیت صادرات بستگی دارد. وضعیت معیشت مردم و توان خرید آن‌ها نیز رابطه مستقیمی با میزان سودآوری کشاورزان دارد.

او خاطر نشان کرد: خصوصیات برخی محصولات کشاورزی، محدودیت‌های صادراتی را ایجاد کرده است؛ برای مثال محصولاتی که زودتر از بقیه فاسد می‌شوند و نیاز به نگهداری در شرایط خاص دارند هزینه‌های بیشتری را به صادر کننده تحمیل کرده و سودآوری کمتری دارند.

رییس زاده اضافه کرد: از زمانی که نرخ دلار در بازار افزایش یافته، میزان سودآوری کشاورزانی که محصولات صادراتی کشت می‌کنند نیز افزایش محسوسی داشته و در حقیقت این افزایش قیمت موجب سودآوری بیشتر کشاورزان شده است.

این مطلبو از دست ندید!  مادر سهل‌انگار مرگ دردناک پسرش را رقم زد!/ معرفی ۲۰ شرکت خودروسازی برتر در جهان/ حجابی که به «خاطر یک مشت دلار بیشتر» از سر برداشته شد