تاریخ: ۲۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
رشته تحصیلی حمل و نقل در مدارس جیرفت راه اندازی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، محمد علی نژاد عصر یکشنبه درحاشیه انعقاد این تفاهم نامه به خبرنگار ایرنا گفت: این رشته در راستای سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و فرمایش مقام معظم رهبری در توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و سیاست اشتغالزایی و ارتباط بین آموزش‌وپرورش و بازار کار با اداره […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، محمد علی نژاد عصر یکشنبه درحاشیه انعقاد این تفاهم نامه به خبرنگار ایرنا گفت: این رشته در راستای سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و فرمایش مقام معظم رهبری در توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و سیاست اشتغالزایی و ارتباط بین آموزش‌وپرورش و بازار کار با اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان منعقد شد.
وی با بیان اینکه این شهرستان بعد از بندرعباس به عنوان دومین شهرستانی که این رشته تحصیلی را در مدارس دایر می کند، افزود: با توجه به محوریت کشاورزی در این منطقه راه اندازی این رشته تحصیلی ضروری می باشد.
وی گفت: آموزش و پرورش وظیفه فراهم کردن زمینه استقرار رشته حمل و نقل درهنرستان های فنی و حرفه ای و جذب دانش آموزان مستعد و راهداری هم وظیفه بکارگیری از فارغ التحصیلان این رشته را در مشاغل مورد نیاز برعهده دارد.
معاون دفترآموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: رشد صنعت حمل و نقل یکی از شاخص های مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشور است و در جهان امروز حمل و نقل از بخش های زیربنایی اقتصاد بوده که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است.
هفت هزارو ۳۵۰ کیلومتر تمامی محورهای مواصلاتی هفت شهر جنوب کرمان می باشند که شامل ۲۰۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۶۱ کیلومتر راه اصلی و ۷۷۲ کیلومتر راه فرعی آسفالته می باشند.
جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد و سالانه پنج هزارتن محصولات کشاورزی را به سایر نقاط کشور صادر می کند.
اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، فاریاب، رودبار جنوب، عنبرآباد، قلعه گنج و منوجان را تحت پوشش دارد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح الله صائب*
۷۴۵۰/۶۰۰۳

این مطلبو از دست ندید!  عزیمت به اردکان؛ دل زدن به کوچه پس کوچه های کویر