گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
رایزنی با عراق برای کاهش قیمت بلیت هواپیما در اربعین

صراط: محمدرضا رضایی کوچی در مورد نرخ بلیت هواپیما برای سفر اربعین گفت: شرکت‌های مسافربری نرخ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای پرواز‌های اربعین مطرح نمودند که این نرخ مورد تأیید کمیسیون عمران نیست. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مهررئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون عمران نرخ یک […]

صراط:

محمدرضا رضایی کوچی در مورد نرخ بلیت هواپیما برای سفر اربعین گفت: شرکت‌های مسافربری نرخ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای پرواز‌های اربعین مطرح نمودند که این نرخ مورد تأیید کمیسیون عمران نیست.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مهررئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون عمران نرخ یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را برای نرخ بلیت هواپیما منطقی می‌داند.

از طرف دیگر قرار بود که دولت به شرکت‌های هوایی ارز بدهد که در کمال تأسف این کار را انجام نداده است و شرکت‌های هواپیمایی ارز آن را آزاد از بازار تهیه می‌کند که همین امر باعث افزایش نرخ بلیت هواپیما شده است.

نماینده مردم جهرم گفت: تاکنون هیچگونه تسهیلاتی برای حمل و نقل هوایی زوار اربعین مدنظر داشته نشده و رایزنی با کشور عراق در این مورد انجام نشده است.

وی اضافه کرد: قرار است هفته آینده تیمی از سازمان هواپیمایی کشوری به عراق سفر کند و با مسئولین فرودگاه نجف و حمل و نقل هوایی عراق صحبت کند تا قیمت‌ها را کاهش دهد.

این مطلبو از دست ندید!  فارس رتبه چهارم در تردد جاده‌ای کشور/ فروش ۷۱ هزار بلیت سفر

ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: تا امروز دولت ارز شایسته ای در اختیار شرکت‌ها قرار نداده است و دولت عراق همکاری‌های لازم را انجام نمی‌دهد. قرار است تا دو روز آینده، کمیسیون عمران با ریاست کل بانک مرکزی نشست مشترکی دارا باشیم تا کمک کنیم ارز مناسب در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار گیرند تا نرخ بلیت هواپیما کاهش یابد.

رضایی کوچی گفت: در مورد بحث اتوبوس‌های زوار اربعین قرار بود نرخ بلیت اتوبوس‌ها افزایش نیابد به شرط اینکه دولت لاستیک مورد احتیاج حمل و نقل درون شهری و برون شهری را تأمین کند.

ریاست کمیسیون عمران مجلس تصریح نمود: سازمان راهداری این مبحث را تکذیب می‌کند و اعلام نموده است تاحالا لاستیکی به این سازمان تحویل داده نشده است.

وی اضافه کرد: قطعی شده است نرخ بلیت قطار نیز برای سفر اربعین افزایش نیابد.