تاریخ: ۱۵:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
راه اندازی ۷۴ واحد صنعتی در قشم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان، جهانگیر مجیدی در جمع خبرنگاران با اظهار این مطلب گفت: این شمار واحد صنعتی از سال ۱۳۹۳ تا هم حالا در دو شهرک صنعتی تولا و فجر و دیرگ محل ها جزیره به بهره برداری دست یافته هست. مدیرکل صنعت، معدن و تجارت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان، جهانگیر مجیدی در جمع خبرنگاران با اظهار این مطلب گفت: این شمار واحد صنعتی از سال ۱۳۹۳ تا هم حالا در دو شهرک صنعتی تولا و فجر و دیرگ محل ها جزیره به بهره برداری دست یافته هست.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ارگان منطقه آزاد قشم با اظهار اینکه در کنار ۱۷۱ واحد صنعتی کم وزن و نیمه پر وزن در شهرک های تولا و فجر، فعالیت های عظیم حوزه نفت، گاز و انرژی در کنار فعالیت های شیلاتی، شناورسازی و تولید آب و برق و انرژی های پاک در این منطقه هم نشان از سیر شتابان ارگان منطقه آزاد قشم در زمینه تحقق اقتصاد پایداریی دارد.

مجیدی گفت: فرآورده ها تولیدی ۲۱ شرکت صنعتی قشم به ۱۲ کشور دنیا صادر می شود و اعتبار صادرات صنعتی این منطقه در شش ماهه اول سال ۹۶ در قیاس با مدت همانند سال سابق با رقمی معادل ۲۲ میلیون و ۲۸ هزار دلار با ۲۴ درصد رشد همراه شده هست.

او به اعتبار ۱۰ میلیون و ۵۷۵ هزار دلاری صادرات صنعتی منطقه آزاد قشم به دیگر منطقه های کشور من جمله منطقه های آزاد ایران اشاره کرد و گفت: این میزان اعتبار صادراتی در شش ماهه اول سال ۹۶ در قیاس با مدت همانند سال سابق با رقم ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار دلار، ۱۱۸ درصد رشد داشته هست.

این مطلبو از دست ندید!  شوری کارون؛ حاصل یورش چندجانبه انسان، صنعت و طبیعت

..

هم بعنوان فرآورده ها صادراتی تولیدی این منطقه آزاد به داخل کشور نام برد.

مجیدی، مواد اولیه تولید و خودرو ادوات را جدای از سیاست سخت گیرانه در فرایند دیوانسالاری وارادت برشمرد و اضافه کرد: در شش ماهه اول سال کنونی ۱۸ میلیون و ۸۶۲ هزار دلار مواد اولیه برای فعالان صنعتی قشم از کشورهای متفاوت وارد شده که در قیاس با مدت همانند سال سابق با رقم ۱۶ میلیون و ۸۱۰ هزار دلار، ۱۴ درصد رشد داشته هست.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ارگان منطقه آزاد قشم با اظهار اینکه رشد صنعت صادرات ملی کشور در شش ماهه اول سال کنونی ۷ درصد بوده هست، گفت: در این مدت رشد صنعت صادراتی از قشم به ۲۴ درصد دست یافته است  و با کاستن از اموری دست و پاگیر توان داریم با جذب سرمایه های زیادتر جریان رشد فرآورده ها صادراتی از قشم را قویتر کردن کنیم.

او اظهارامیدواری کرد که با پیشرفت جاده های شایسته، بنادر، تولید برق و احداث پل خلیج فارس در کنار حجم های عظیم نفت، گاز و آب شاهد شکوفایی هرچه زیادتر قشم بعنوان یک منطقه استراتژیک و صنعتی ایران باشیم.