گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۵:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

وی در ادامه به برنامه های حدس شده در هفته بسیج در محورهای متفاوت اشاره کرد و گفت: یکی از این محورها، محور خدمات رسانی (امور اجتماعی) هست که حوزه های زیاد گستردهی دارد و در سال جاری حوزه ای تازه در خدمات دکتری با محوریت مساجد در آن انجام می گردد. فرمانده سپاه استان […]

وی در ادامه به برنامه های حدس شده در هفته بسیج در محورهای متفاوت اشاره کرد و گفت: یکی از این محورها، محور خدمات رسانی (امور اجتماعی) هست که حوزه های زیاد گستردهی دارد و در سال جاری حوزه ای تازه در خدمات دکتری با محوریت مساجد در آن انجام می گردد.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه گروه های دکتری و معالجهی بسیجی برای اعزام به منطقه زلزله کرمانشاه اظهار آمادگی کرده اند، اظهار داشت: در صورتیکه سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه اظهار احتیاج کند فورا نیروها اعزام می شوند.
وی یکی دیگر از خدمات در این محور را مسیر اندازی میزخدمت در مساجد دانست و گفت: کاروان های خدمت نیز در هفته بسیج مسیر اندازی می شوند که اشخاصی که در مناطق دورافتاده به مدیران دسترسی ندارند در این هفته مدیران به صورت کاروان در مناطق متفاوت حاضر بودن می یابند و جوابگوی مردم می باشند.
***ساخت منازل مسکونی برای نیازمندان
***ساخت منازل مسکونی برای نیازمندان مولایی علاوه بر این به ارایه خدمات عمرانی وسازندگی از طریق بسیجیان اشاره کرد و اضافه کرد: در هفته بسیج در صدد انعقاد یک تفاهم نامه ای که با کمیته امداد استان منعقد شده، ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان شروع می گردد.

***اجرای طرح کرامت در ۱۰ نقطه استان البرز
***اجرای طرح کرامت در ۱۰ نقطه استان البرز مولایی در ادامه به اعمال طرح کرامت در مناطق کم بهره مند و حاشیه نشین اشاره کرد و اضافه کرد: این طرح در ۱۰ نقطه استان اجرا می گردد که این طرح در قالب یک بسته که دربردارنده همه مولفه ها برای این مناطق هست هدف گذاری شده که ارزشمند ترین مبحث آن تهیه مسایل امنیتی و تعلیمی در این مناطق هست.
وی یکی دیگر از طرح های اعمالی در استان را مسیر اندازی قرارگاه توسعه و آبادانی دانست و دنبال کرد: در اعمال این طرح ۲ دهات هدف گذاری شده که برنامه های خدمات رسانی و عمرانی در آن به اجرا گذاشته می گردد.
فرمانده سپاه استان البرز با اظهار اینکه این طرح حدود ۶ ماه از اعمال آن می گذرد، گفت: محور اقتصاد پایداریی دومین محور فعالیتی سپاه و بسیج هست که سپاه علاقه خاصی به وارد شدن در بحث اقتصاد خانگی دارد و نگاه به توانمندسازی مردم در محل ها کم بهره مند هست.

وی تجلیل از برترین های اقتصاد پایداریی را از دیگر این برنامه ها دانست و اضافه کرد: محور سوم فعالیت های سپاه و بسیج در عرصه دفاعی و توان رزم هست و سپاه و بسیج هر کاری که انجام دهد باز هم مدافع نظام هست.

***برگزاری مانور اداره بحران

فرمانده سپاه استان البرز محور چهارم فعالیتی را در محیط مجازی دانست و اضافه کرد: حالا همه خانواده ها برای آینده فرزندانشان به خصوص در محیط مجازی ابراز نگرانی می کنند و نمی گردد به راحتی از کنار این مبحث گذشت.
وی اضافه کرد: در هفته بسیج برای مردم تولید محیط مجازی، کاوش و تعلیم داده می گردد و علاوه بر این مسیر اندازی محیط مجازی در حوزه های بسیج را خواهیم داشت.
وی رونمایی مرکز رشد و خلاقیت تفکری نخبگان در محور بسیج جوانان شهید سبحانی، برپایی مرحله های علمی و رباتیک از طریق بسیجیان، ارائه چهره های برتربسیج، برپایی پرسشگری گفتمان بسیج در پارک ها و محیط مجازی، آذین بندی و فضاسازی فرهنگی مساجد و گلباران مزار شهدا را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.

***آمادگی برای پخت غذای داغ در مناطق زلزله زده
***آمادگی برای پخت غذای داغ در مناطق زلزله زدهفرمانده سپاه استان البرز در ادامه به مصیبت غم انگیز زلزله در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از دقایق اول واقع شدن این سانحه دردناک بسیجیان این استان اظهار آمادگی برای حاضر بودن در این مناطق را کردند که این آمادگی برای خدمات رسانی در همه عرصه ها همچون سازندگی، دکتری و جستجو هست.

مولایی اظهار داشت: سپاه ناحیه امام سجاد (ع) و سپاه ناحیه ساوجبلاغ آمادگی خود برای پخت غذای گرم
مولایی اظهار داشت: سپاه ناحیه امام سجاد (ع) و سپاه ناحیه ساوجبلاغ آمادگی خود برای پخت غذای گرمزلزله زدگان را گفته هست.
۶۱۵۶ / ۶۱۵۵ خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:محمد عزیزپور